Jak zabezpieczyć rowery, meble i sprzęt AGD w transporcie?


Jak zabezpieczyć rowery, meble i sprzęt AGD w transporcie?
2022-10-28
Porysowana rama roweru, uszkodzone zębatki, obite meble czy nowy sprzęt AGD, na którym widać powstałe w transporcie odpryski… Choć zamawiamy nowe przedmioty, nierzadko zdarza się, że już w trakcie transportu ulegają one uszkodzeniom, tracąc przy tym nowy wygląd, użyteczność, jak i wartość.

 

 

Jak zabezpieczyć rowery w transporcie?

Kupno dobrego roweru to w dzisiejszych czasach dość kosztowna inwestycja. Dlatego przeznaczając pokaźną sumę na nowe dwa kółka oczekujemy, że jego transport przebiegnie bezproblemowo. W jaki sposób powinien zatem zostać zabezpieczony rower, by nie został uszkodzony w dostawie? Jak wyjaśnia Justyna Wiercioch, ekspertka firmy Thermaflex, tutaj najlepsze zastosowanie ma standardowa otulina, która dopasowywana jest do średnicy danego elementu roweru - bez względu na to, czy to jest rama, kierownica czy też inne elementy.

- Otulina zabezpieczająca jest montowana i docinana na odpowiednią długość, dopasowaną do danego modelu roweru. Za jej pomocą zabezpieczane są ramy, kierownica, widełki – przednie i tylnie, manetki, siodełka, jak i zębatki, osłony łańcucha, a także każdy element, który wymaga odpowiedniej ochrony za pomocą takiego rozwiązania.

Przykładem otuliny, która ma zastosowanie przy zabezpieczeniu roweru jest ThermaEco ZZ firmy Thermaflex. Jest ona bardzo mocna i odporna na rozerwanie i nacisk. Materiał ten posiada również dobre właściwości izolacyjne i amortyzujące wstrząsy. Wykonana jest z bezpośrednio wytłaczanej, wysokiej jakości pianki polietylenowej i przeznaczona również do zastosowań w instalacjach grzewczych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodniczych.

- Prócz rowerów, z pomocą otulin ThermaEco ZZ od Thermaflex zabezpieczymy także wiele innych wartościowych elementów, które zdecydowanie nie powinny zostać uszkodzone lub zarysowane w transporcie - od masztów, relingów w łódkach, po uchwyty mikrofonów. Z uwagi na swoje właściwości, otuliny te sprawdzają się również jako element bezpieczeństwa i używane są jako zabezpieczenie dla metalowych rurek i innych twardych elementów w popularnych oraz uwielbianych przez dzieci placach zabaw i figlorajach. Warto nadmienić, iż otuliny stosowane są także jako zabezpieczenia na rączkach wózków dziecięcych – dodaje Justyna Wiercioch. 

Jak ochronić meble?

Wyposażenie meblowe najczęściej składa się z kilku elementów – mowa tu o szafach, komodach czy produktach do samodzielnego montażu. Do ochrony mebli i ich poszczególnych elementów najlepiej sprawdzają się profile opakowaniowe Thermaflex. Zapewniają one profesjonalne zabezpieczenie wyposażenia narażonego na uszkodzenia podczas transportu lub przechowywania, eliminując ryzyko uszkodzenia, osłaniając przewożone elementy meblowe i idealnie tłumiąc wszelkie drgania.

- Coraz częściej spotykamy się z wyposażeniem, które ma większą wagę, składa się z różnych komponentów lub posiada szklane wstawki, do których ochrony wręcz wymagane odpowiednie rozwiązania. Dlatego też elastyczne profile opakowaniowe – na przykład takie, jak ProFoam od Thermaflex – swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w ochronie wszelkich krawędzi, narożników lub brzegów o różnej grubości. A odpowiednie zabezpieczenie wyposażenia meblowego na czas transportu zapobiega problematycznemu procesowi reklamacji, nerwom i opóźnieniom w aranżacji mieszkań czy domów, kiedy meble docierają uszkodzone z powodu braku zabezpieczeń podczas ich transportu – tłumaczy ekspert Thermaflex.

Jak skutecznie ochronić sprzęt AGD w transporcie?

Aby zamówiony sprzęt AGD trafił do nas w nienaruszonym stanie, uprzednio musi być on odpowiednio przygotowany do transportu. Dla ochrony poszczególnych elementów urządzeń, stosowane są zarówno profile opakowaniowe, jak i otuliny:

Profile opakowaniowe typu L z powodzeniem zabezpieczają pralki, lodówki, suszarki lub produkty elektroniczne. Sprawdzają się jako ochrona wszelkich rogów, krawędzi, wystających części sprzętu lub ram. Z kolei w przypadku uchwytów lub relingów, bardzo dobrym rozwiązaniem będą otuliny, które dzięki wysokiej elastyczności, umożliwiają szybki i prosty montaż – mówi Justyna Wiercioch, ekspertka firmy Thermaflex.

Doskonała ochrona przed uszkodzeniami i zarysowaniami

Profile U, UT, MS, Packing Corner i System od Thermaflex przeznaczone są z kolei do ochrony wszelkiego rodzaju narożników i krawędzi. Przy ich pomocy zabezpieczymy między innymi blaty, szklane meble, deski meblowe, drzwi, grzejniki, kratownice, tablice szkolne, billboardy, zestawy ram okiennych czy części samochodowe. Profil L przeznaczony jest natomiast do ochrony produktów elektronicznych, pralek, suszarek, paneli drzwiowych lub luksusowych produktów konsumpcyjnych. W przypadku ProFoam TS, ochroną objęte mogą być szyby samochodowe, krawędzie cienkich powierzchni takich jak szkło, lustra czy poliester. Te rozwiązania stosowane są również dla oddzielenia poszczególnych warstw w celu ochrony ich powierzchni.

Czy w przypadku rowerów, czy mebli lub sprzętu AGD, w bezpiecznym i bezproblemowym transporcie pomogą rozwiązania Thermaflex. Otuliny, jak i profile opakowaniowe zapewniają profesjonalne zabezpieczenie produktów narażonych na uszkodzenia podczas przewozu lub przechowywania, eliminując ryzyko uszkodzenia, osłaniając przewożone elementy i idealnie tłumiąc wszelkie drgania.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl