Jak zostać audytorem energetycznym


Jak zostać audytorem energetycznym
2024-03-25
Audytor energetyczny, kurs kończy się egzaminem. Zajęcia prowadzone przez wykładowców z Politechniki Warszawskiej odbywają się w dni robocze i w weekendy.

Jest możliwość uczestnictwa w szkoleniu teoretycznym stacjonarnie lub online. Każda osoba otrzymuje certyfikat wydany przez TÜV Rheinland uprawniający do wykonywania świadectw energetycznych.Audyt energetyczny – audytor energetyczny kurs

Audyt energetyczny jest kompleksową analizą zużycia energii, mającą na celu optymalizację i oszczędności wydatków. Ekspertyzy wykonywane są dla mieszkań, domów jednorodzinnych, lokali usługowych, biurowych, hotelowych oraz wielu innych budynków. Posiadanie certyfikatu jest wymagane przy oddawaniu obiektu do użytku, wynajmu czy sprzedaży nieruchomości. Audyt ma za zadanie ustalenie efektywności energetycznej i wskazanie jakie są możliwości zmniejszenia kosztów zużycia prądu. W skład audytu energetycznego wchodzą: analiza zużycia energii, stanu technicznego urządzeń oraz oświetlenia, izolacji termicznej, a także propozycje rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną.

Audyt powinien być wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu oraz formy audytu energetycznego i części audytu remontowego. Do sporządzania audytów energetyczny uprawnieni są audytorzy energetyczni. Kwalifikacje z zakresu audytów energetycznych można uzyskać po ukończonym szkoleniu i zdaniu egzaminu. Informacje znajdują się na stronie internetowej https://kursy-zawodowe24.pl/kurs-audytow-energetycznych/. Szkolenie poświęcone jest omówieniu form audytu energetycznego, ze szczególnym uwzględnieniem wymogów programu „Czyste powietrze”.Świadectwa charakterystyki energetycznej do wykonywania audytów energetycznych

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest dokumentem, który zawiera informacje na temat zużycia energii w budynku. Wykorzystywany jest do przeprowadzania audytu energetycznego oraz oceny efektywności energetycznej obiektu. Zawiera: opis budynku, informacje na temat izolacji i materiałów budowlanych, charakterystykę systemów grzewczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych.

Do wykonania świadectwa charakterystyki energetycznej potrzebne są: aktualne zdjęcie frontowe budynku, plan mieszkania z wymiarami wszystkich pomieszczeń, informacje techniczne o budowie ścian i stropów. Świadectwo energetyczne i audyt energetyczny można sporządzać samodzielnie po ukończonym kursie i pozytywnie zdanym egzaminie. Każda osoba zostaje wpisana do Centralnego Rejestru Charakterystyki Energetycznej Budynków.


Źródło fotografii: pixabay.com
Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redakcja

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl