Jakie zadaszenie tarasowe wybrać? Na topie: pergole ogrodowe


Jakie zadaszenie tarasowe wybrać? Na topie: pergole ogrodowe
2021-09-08
Przydomowy ogród to niemal najważniejsza strefa wypoczynkowa w czasie słonecznych dni. Aby przedłużyć sobie możliwość użytkowania tej błogiej przestrzeni, warto wyposażyć taras w odpowiednie zadaszenie. Jednym z najbardziej pożądanych produktów ostatnich lat są pergole ogrodowe.

Promienie słońca pod kontrolą

 

Własna zielona strefa wypoczynkowa to niezwykle pożądany obiekt, zwłaszcza w dobie aktualnych czasów związanych z pandemią koronawirusa. Biorąc pod uwagę polską, nadzwyczajnie kapryśną pogodę, nietrudno połączyć ją z wybredną naturą Polaków. W jednym momencie chcielibyśmy przyjemnie wystawić ciało na słońce, aby po chwili schronić się w błogim cieniu.

Nowoczesne rozwiązanie w postaci pergoli tarasowych Nitus z jednej strony chroni przed zmienną pogodą, natomiast z drugiej strony pozwala sprostać oczekiwaniom wymagających mieszkańców. Ruchome lamele pozwalają sprytnie kontrolować ilość promieni słonecznych, a dzięki wyposażeniu w wysokiej jakości automatykę można sterować zadaszeniem bez odrywania się od aktualnych czynności.

 

 

Czy słońce, czy deszcz…

 

Prognozy pogodowe nie zawsze mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zdarzają się sytuacje, gdy planujemy wypoczynek na świeżym powietrzu lub spotkanie ze znajomymi w ogrodzie, a deszczowa pogoda bezlitośnie psuje nasze plany. Na szczęście w przypadku zaawansowanych konstrukcyjnie pergoli Nitus taka drażniąca sytuacja to zaledwie drobne wyzwanie.

Zintegrowane rynny odprowadzające wodę oraz szczelnie domykane lamele zapewniają komfort korzystania z tarasowej przestrzeni nawet podczas mocnego deszczu. Natomiast doskonałą ochronę przed wiatrem stanowią zaawansowane rolety boczne. Ponadto wyposażenie rolet w silnik przewodowy zapewnia najwyższy komfort użytkowania bez potrzeby ręcznej obsługi poszczególnych elementów konstrukcji.

 

 

Efektowne zwiększenie przestrzeni użytkowej

 

Atrakcyjna aranżacja ogrodowej przestrzeni wokół domu jest niemal tak samo ważna, jak urządzanie wnętrz budynku. W słoneczne dni chętniej organizujemy wszelkie rodzinne imprezy czy spotkania ze znajomymi na świeżym powietrzu. Na zaprojektowanie przytulnego oraz komfortowego miejsca w ogrodzie każdy ma własny, indywidualny pomysł. Nie ulega jednak wątpliwości, że jednym z luksusowych rozwiązań, które podnoszą prestiż całego gospodarstwa domowego, są pergole tarasowe.

Zadaszenie tego typu może być użytkowane przez cały rok bez względu na porę roku oraz pogodę i stanowi tym samym bardzo praktyczne rozwiązanie. Ponadto nowoczesny design i niebanalny, wręcz wytworny wygląd sprawiają, że nie da się przejść obok niego obojętnie. Modułowa budowa daje możliwość dostosowania produktu do różnorodnej przestrzeni. Natomiast bogata paleta barw zarówno samej konstrukcji, jak i tkanin dachowych oraz rolet bocznych pozwala na perfekcyjne wkomponowanie produktu w otoczenie. 

 

 

 

Inteligentne rozwiązania

 

Intuicyjne i komfortowe sterowanie poszczególnymi elementami pergoli jest możliwe poprzez zastosowanie inteligentnych technologii w systemach zadaszeń tarasowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można zarządzać produktem z dowolnego miejsca na świecie, przy pomocy wyłącznie jednego urządzenia i dostępu do Internetu. Błogi wypoczynek na tarasie bez wstawania z kanapy? Czemu nie! Innowacyjnym rozwiązaniem jest automatyczne dostosowanie produktu do warunków pogodowych bez potrzeby naszej bezustannej ingerencji. Dodatkową, nieocenioną możliwością jest symulacja ciągłego użytkowania, która znacząco zwiększa bezpieczeństwo gospodarstwa domowego podczas naszej nieobecności.

Wybór pomiędzy prostym protokołem RTS, a bardziej rozbudowanym protokołem io daje możliwość dopasowania produktu pod rozbieżne oczekiwania i potrzeby kupujących. Dzięki technologii io możemy śledzić produkt w czasie rzeczywistym, np. w jakiej pozycji otwarcia znajdują się lamele zadaszenia, czy polecenie zostało przyjęte, wykonane, itp..

Nowoczesny system zarządzania zapewnia możliwość sterowania nie tylko samym zadaszeniem, ale także dodatkowymi elementami, takimi jak: osłony boczne, oświetlenie czy promienniki.

 

 

Oświetlenie tarasowe

 

Ogromna możliwość wyboru różnego rodzaju oświetlenia ogrodowego na rynku sprawia, że niełatwo wybrać ten jeden, właściwy produkt wśród setek girland, latarni czy lampionów.  Dodatkowe wyzwanie stanowi odpowiednia intensywność i barwa światła.

Na szczęście i ten dylemat można sprytnie rozwiązać.  Systemy tarasowe można doposażyć w dedykowane, profesjonalne oświetlenie, które z założenia perfekcyjnie wpisuje się w konstrukcję pergoli. Przydatna opcja zarządzania zarówno kolorem, jak i natężeniem światła gwarantuje wygodę użytkowania na najwyższym poziomie.

 

 

Ogrodowa strefa wypoczynkowa od Nitus

 

Firma Nitus oferuje w swoim asortymencie dopracowane w każdym szczególe trzy systemy zadaszeń tarasowych. Pergole Sun-shadow oraz Sun-shadow Plus charakteryzuje solidna konstrukcja o sztywnej krawędzi. Proponowane konfiguracje posiadają odmienną grubość słupów i belek do wyboru w zależności od potrzeb budowlanych. Zadaszenie tworzą sterowane automatycznie, estetyczne lamele. Natomiast pergolę Sun-shadow Smart cechuje lekkość konstrukcji, a zadaszenie stanowi tkanina, która zapewnia niesztampowy wygląd, tworząc efektowną ozdobę architektoniczną.

 

***

Firma Nitus specjalizuje się w produkcji segmentowych bram garażowych i przemysłowych. Producent w swojej ofercie posiada również stolarkę aluminiową, przeciwpożarową i PVC, rolety zewnętrzne, wewnętrzne, moskitiery oraz komórki lokatorskie. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w miejscowości Jurków (pow. brzeski, woj. małopolskie). Więcej informacji na stronie internetowej: www.nitus.pl.    


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NITUS
http://www.nitus.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl