Jakie zwierzątko kupić dziecku?


Jakie zwierzątko kupić dziecku?
2018-02-09
W pewnym momencie w prawie każdym dziecku budzi się potrzeba opieki nad zwierzęciem. Najczęściej maluchy proszą o psa, kota lub świnkę morską i chomika. Jak zachować się w takiej sytuacji?


Zwierzę w domu

Opieka nad zwierzęciem przynosi dziecku niemal same korzyści. Rozwija w nim wiele przydatnych w późniejszym życiu cech charakteru takich jak między innymi: obowiązkowość, cierpliwość, systematyczność i opiekuńczość. Warto też pamiętać o tym, że dzieci, które mają okazję obserwować, na co dzień zwierzęta, cały czas pogłębiają swoją wiedzę na temat tak trudnych tematów jak życie, rozmnażanie, choroba czy śmierć. Opieka nad zwierzęciem sprawia, że stajemy się bardziej empatyczni i otwarci.

Oczywiście zwierzę w domu to także obowiązki. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw (jeśli tylko mamy warunki) bezsprzecznie warto zgodzić się na to by dziecko spełniło swoje marzenie i mogło opiekować się własnym zwierzątkiem.

Należy przy tym pamiętać, że przyjęcie zwierzęcia do domu musi być dobrze przemyślaną decyzją. Nie może być ona w żadnym razie podjęta tylko i wyłącznie w wyniku chwilowego kaprysu naszego dziecka.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba porozmawiać z dzieckiem i wyjaśnić mu, jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem zwierzęcia. Musi ono zdawać sobie sprawę, że pies czy kot wymaga stałej opieki i po kilku dniach nie będzie można go oddać do sklepu. Maluchy nie zdają sobie też sprawy, że zwierzęta bardzo szybko rosną i mały milutki króliczek dość szybko zamienia się w dużego królika, który niekoniecznie lubi być przytulany.

Zanim więc odwiedzimy sklep zoologiczny należy dobrze się zastanowić jakim zwierzakiem chcemy się opiekować a następnie zdobyć i przekazać dziecku jak najwięcej informacji na jego temat. Dzięki temu unikniemy rozczarowań.Jakie zwierzę wybrać?

Obecnie w sklepach zoologicznych można kupić wiele rodzajów zwierząt zarówno te bardziej jak i mniej egzotyczne. Dobrym wyborem dla osób niemających doświadczenia w opiece nad zwierzętami są świnka morska lub chomik. Są one bardzo miłe oraz spokojne i co bardzo ważne mało wymagające. 

Jednak najbardziej popularnymi zwierzętami w naszych domach nadal są psy i koty. Pamiętać należy, że zwierzętom tym należy zapewnić odpowiednie warunki. Przede wszystkim nawet mały kot czy pies musi posiadać własne legowisko. Poza tym wymagają one dużo więcej uwagi niż chomik czy świnka morska.

Bardzo popularne są również rybki, jednak ich hodowla jest dość kosztowna i skomplikowana. Akwarium należy wyposażyć w odpowiedni filtr, grzałkę oraz oświetlenie. W celu utrzymania zbiornika z rybkami w odpowiednim stanie potrzebna jest też odpowiednia wiedza.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl