Janusz Wawrowski i skrzypce Stradivariusa na gali wręczenia Fryderyków!


Janusz Wawrowski i skrzypce Stradivariusa na gali wręczenia Fryderyków!
2019-03-08
Wybitny skrzypek wystąpi 12 marca, podczas Gali Muzyki Poważnej, która zakończy trzydniową uroczystość wręczenia jednych z najważniejszych nagród muzycznych – Fryderyków odbywającą się w tym roku po raz pierwszy Katowicach.

Wybitny skrzypek wystąpi 12 marca, podczas Gali Muzyki Poważnej, która zakończy trzydniową uroczystość wręczenia jednych z najważniejszych nagród muzycznych – Fryderyków odbywającą się w tym roku po raz pierwszy Katowicach. Polski wirtuoz będzie miał możliwość zaprezentowania  publiczności słynnych skrzypiec Stradivariusa.

Tegoroczna gala zyska w tym roku wyjątkową oprawę, ze względu na obchodzone 25-lecie wręczenia najważniejszych nagród muzycznych w Polsce. Z tej wyjątkowej okazji, Fryderyki 2019, zmienią formułę na trzydniowe wydarzenie, które zakończy Gala Muzyki Poważnej. Koncert odbędzie się w niezwykłym miejscu – katowicka sala Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia jest bowiem jednym z najlepiej wyposażonych obiektów w Polsce. Na deskach NOSPR, będą mieli możliwość zaprezentować się soliści polskiego młodego pokolenia, m.in. Janusz Wawrowski, który po raz kolejny zagra na słynnych skrzypcach Stradivariusa.

– Ten Stradivarius to znacznie więcej niż wspaniałe skrzypce, to ambasador naszej muzyki na świecie. Jego historia i niesamowite brzmienie budzą zainteresowanie natychmiast, kiedy tylko o nim wspomnę i kiedy tylko się pojawia! – mówi Janusz Wawrowski, który podczas Gali Muzyki Poważnej, zagra II Koncert Skrzypcowy d-moll, Henryka Wieniawskiego.

Cenny instrument, pierwszy w powojennej historii, trafił do Polski dzięki wrocławskiemu biznesmenowi i mecenasowi sztuki, Romanowi Ziemianowi, założycielowi platformy FutureNet. Kupując instrument, którego wartość szacuje się na około 20 mln. zł. fundator chciał uczcić 100-lecie niepodległości Polski. 

Wrocławski biznesmen od wielu lat angażuje się w działalność charytatywną i edukacyjną na całym świecie. – Ogromnie cieszę się widząc występy naszego wirtuoza. Mamy w Polsce wielu muzyków na światowym poziomie, rolą biznesu jest stwarzanie im możliwości rozwoju, dlatego z wielką przyjemnością  prowadzimy działania społecznie odpowiedzialne – powiedział Roman Ziemian, założyciel FutureNet.

Janusz Wawrowski oprócz solowego koncertu na Stradivariusie, będzie  czekał na rozstrzygnięcie konkursu, ponieważ wspólnie z Jose Gallardo jest nominowanyw kategorii Muzyka Poważna: Album Roku Recital Solowy za wydany w 2018 roku album „Hidden Violin”


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Komunikacja Plus

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl