Kabiny prysznicowe – w jaki sposób wybrać najlepszy model? na co zwrócić uwagę podczas zakupów?


Kabiny prysznicowe – w jaki sposób wybrać najlepszy model? na co zwrócić uwagę podczas zakupów?
2019-08-06
Jeśli planujemy urządzić łazienkę, to musimy sobie przede wszystkim odpowiedzieć na jedno, podstawowe i bardzo ważne pytanie: wanna czy prysznic?

Jeśli łazienka jest duża, to mamy wolność wyboru, jednak jeśli jej powierzchnia nie jest zbytnio imponująca, to lepiej wybrać kabinę prysznicową z brodzikiem lub bez. Jakie są jeszcze zalety tego typu kabin? Co warto o nich wiedzieć i na co zwrócić uwagę wybierając się na zakupy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Jeśli rozważasz kupno prysznica, to już teraz zapoznaj się z naszym tekstem. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Popularne rodzaje kabin prysznicowych

Na rynku jest dostępnych wiele modeli kabin prysznicowych. Jak już wspomnieliśmy, możemy międzyinnymi wybierać między kabinami z brodzikiem (w różnym kształcie) i bez brodzika, jak i modelami typu „walk-in”. Kolejnym kryterium jest miejsce montażu: kabina może być wolnostojąca (na przykład na środku dużej łazienki), znajdować się w rogu pomieszczenia lub przylegać do jednej ze ścian. Ponadto starannie powinniśmy wybrać rodzaj drzwi (wahadłowe, uchylne, przesuwne, harmonijkowe) oraz zwrócić uwagę na typ konstrukcji (kabiny profilowe, kabiny bezramowe, kabiny z tafli szkła). Na koniec wybrać tę, która odpowiada nam nie tylko wizualnie, ale również cenowo i gotowe – mamy naszą własną i wyjątkową kabinę prysznicową!

Kabiny prysznicowe – podstawowe informacje

Kabiny prysznicowe z brodzikiem wciąż cieszą się dużą popularnością. Brodzik wystaje ponad poziom podłogi najczęściej na ok. 10-15 centymetrów (a cała kabina wraz z nim liczy ok. 200 centymetrów). Jeśli nie mamy dużo miejsca w łazience, to wybierzmy kabinę z drzwiami otwieranymi przesuwnie lub uchylnie do wewnątrz kabiny – w innym wypadku możemy mieć problem z wejściem do kabiny i skorzystaniem z prysznica. Jeśli zdecydujemy się na zakup kabiny bez brodzika lub „walk-in” to pamiętajmy, że musimy specjalnie dostosować podłogę w łazience, by woda spływała do odpływu. Kabiny buduje się najczęściej na planie kwadratu o wymiarach 90x90 centymetrów, choć dostępne są również wersje niesymetryczne (70x90), okrągłe (wtedy pod uwagę bierzemy średnicę) lub półokrągłe.

Kwestie estetyczne

Wybierając kabinę prysznicową, nie możemy zapominać o walorach estetycznych. Kabina prysznicowa musi być nie tylko funkcjonalna, ale musi też się estetycznie prezentować. Tylko wtedy będziemy w pełni zadowoleni z zakupu, gdy pokrywające ją wzory i design całości będzie odpowiadała naszemu gustowi, a zaproszeni goście będą spoglądać nań z zazdrością.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl