Kamienie szlachetne w świecie alkoholi


Kamienie szlachetne w świecie alkoholi
2017-12-19
Rynek alkoholi jest nieubłagany, dlatego każda marka szuka własnej drogi na wypromowanie swojego produktu. Metody są różne, ale najważniejszy jest efekt.

 


Ozdabianie butelek nie jest jakąś wielką nowością. Pierwszy raz ozdobioną szlachetnymi kamieniami butelkę autorstwa G.Bomana zaprezentowano w 1979 roku.  

Od tego czasu pojawiło się kilka tak ozdobionych trunków, chociaż producenci alkoholi w Polsce, raczej stawiają na tradycyjne rozwiązania. Wyjątkiem jest z pewnością Polmos ze swoją Diamond Wodka, która powstaje z polskiego żyta, filtrowanego przez okruchy diamentu, zaś na butelce posiadającą wklejony kryształ  Swarovskiego.

 Sprawdź również: tequila rodzaje

Kamienie szlachetne nie są przypisane tylko wódce, o czym świadczy opakowanie Moët & Chandon Brut Impérial Midnight Gold,  wykonane z jagnięcej skóry wysadzanej kryształkami Swarovskiego.

Kryształki Svarowskiego na butelkach układają się w różne wzory: od trupich czaszek (jak w przypadku projektu Phillipa Pleina) po  standardowe nawiązujące np. do rosyjskiego nakrycia głowy jak to ma miejsce w przypadku Swarovski Crystal Crown Edition.

Jednym z ciekawszych opakowań na alkohol z pewnością jest Oval Vodka z obrotowym wyświetlaczem LCD i 7 tysiącami kryształami Svarowskiego, co w ostatecznym rozrachunku robi niesamowite wrażenie na potencjalnym nabywcy.

To, co jest najciekawsze, to fakt, że kamienie szlachetne w mniejszym stopniu są ozdobą alkoholu, a częściej biorą udział w jego tworzeniu np. będąc częścią procesu filtrowania jak to ma miejsce przy DIVA Premium Vodka, gdzie wódkę przepuszcza się przez piasek, na który składają się zmiażdżone diamenty i kamienie.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Portal wiedzy
http://dawkawiedzy.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl