KAN edukuje potencjalnych pracowników. Również na targach pracy


KAN edukuje potencjalnych pracowników. Również na targach pracy
2023-03-14
Marzec upływa spółce KAN pod znakiem udziału w targach pracy. Za ich pośrednictwem firma szuka odpowiednich kandydatów do pracy – od absolwentów Politechniki począwszy, po pracowników z doświadczeniem.

Ale targi to też okazja do poszerzania wiedzy o zawodzie i przyszłym miejscu pracy.

Tegoroczne, marcowe Targi Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej miały formułę dni branżowych i odbywały się każdego dnia na poszczególnych wydziałach PB. KAN, producent innowacyjnych technologii w branży instalacji wodnych i grzewczych, był obecny ze swoim stoiskiem dwukrotnie. Na Wydziale Budownictwa jego grupą docelową byli studenci V roku i absolwenci wydziału inżynierii sanitarnej.

- Kandydaci mogli porozmawiać z obecnym na targach ekspertem technicznym, a także obejrzeć „na żywo” jak wygląda montaż systemów instalacyjnych KAN-therm. – opowiadał na targach przedstawiciel firmy. – Pokaz wzbudził duże zainteresowanie studentów, a niektórzy sami próbowali swoich sił w montażu.

Kolejną atrakcją był quiz, sprawdzający wiedzę teoretyczną kandydatów z zakresu przedmiotów związanych z kierunkiem instalacyjnym, a także znajomości firmy KAN.

- Wyniki tego badania napawają optymizmem – znakomita większość ankiet wypełniona została była w 95 proc. W nagrodę za udział w ankiecie i dobry wynik uczestnicy otrzymali firmowe gadżety i karty lunchowe – dodaje przedstawiciel KAN.

Absolwenci wydziału inżynierii sanitarnej mają szansę na zatrudnienie w spółce

na stanowisku młodszego doradcy technicznego.

- Stawiamy na edukację młodych pracowników, dlatego oferujemy im możliwość rozwoju, docelowo aż do stanowiska eksperta technicznego – mówi Jak Kaczan, wiceprezes KAN. – Rekrutując pracowników działamy pod hasłem „zadbaj o rozwój zawodowy” i „wybierz bezpieczną przyszłość” i nie są to tylko slogany – oferujemy im jasną ścieżkę kariery, opiekę mentora i szkolenia od podstaw.

Teoretyczny sprawdzian wiedzy mieli okazję przejść także studenci specjalizacji mechanika i budowa maszyn, do których KAN kierował swoją ofertę podczas dnia branżowego Targów Praktyk i Staży na Wydziale Mechanicznym PB. Przy targowym stoisku przedstawiciele spółki szczegółowo informowali o ofercie pracodawcy, warunkach rekrutacji, ofercie płatnych staży, praktyk i zatrudnienia. Również absolwenci tego kierunku mogą liczyć na zatrudnienie na stanowisku młodszego technologa i młodszego konstruktora i możliwość dalszego rozwoju aż do poziomu eksperta.

Tajniki spawania na lekcji

Równie pouczające materiały spółka przygotowała na targi „Tydzień nauk technicznych”, zorganizowane przez Technikum Mechaniczne. KAN został zaproszony do uczestnictwa w targach, jako patron klasy - technik spawalnictwa i poproszony o przygotowanie prezentacji na temat wydziału metalowego firmy i wykorzystywanych tam technik związanych z obróbką metali. Wydział ten potencjalnie może być przyszłym miejscem pracy absolwentów klasy.

- Była to swojego rodzaju lekcja, podczas której kierownik działu technologii produkcji KAN, specjalizujący się w obróbce metali opowiadał m.in. o technikach i standardach pracy na wydziale, ale też o maszynach i tajnikach procesów cięcia i spawania – opowiada Jan Kaczan. - Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo prezentacja, przygotowana przez praktyka w interesującej formie, wzbudziła naprawdę duże zainteresowanie uczniów, co jest dla nas najlepszą zachętą, by angażować się w tego rodzaju patronaty, wspierające deficytowe kierunki nauki zawodu.

Ostatnią marcową imprezą, w jakiej weźmie udział KAN są Podlaskie Targi Pracy, które odbędą się pod koniec miesiąca w Atrium Biała. Tu swoją ofertę spółka skieruje głównie do wykwalifikowanych pracowników, poszukujących zatrudnienia. Ale to też okazja do przybliżenia profilu działalności firmy i rozmowy na temat możliwości rozwoju w KAN.

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marzenas

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl