Kiedy warto stosować kolostrum?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2021-07-22
Nie od dziś wiadomo, że mleko ssaków ma bardzo szerokie i co ważne udowodnione działanie prozdrowotne. Okazuje się jednak, że to, co najcenniejsze matka może dać maluchowi zaraz po narodzinach w postaci tzw. siary. Przeczytaj, czy jest kolostrum i kiedy warto po nie sięgać.

Kolostrum - czym jest?

Colostum to inaczej siara bydlęca, czyli pierwsza wydzielina z gruczołów sutkowych pobrane od krowy do 2 godzin po porodzie, zanim jeszcze pojawi się właściwe mleko. Siara, w przeciwieństwie do normalnego mleka, zawiera mniej laktozy, za to jest bogatsza w tłuszcze białka, peptydy, hormony, enzymy, a także przeciwciała, które maluchowi zapewnią wstępną i całkiem skuteczną ochronę.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Kiedy zażywać colostrum?

Kolostrum działa silnie pobudzająco na układ odpornościowy, ale jego szczególnie dobre działanie widać w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, zwłaszcza jelit. Dzięki zawartym w nim związkom bariera jelitowa zostaje uszczelniona, a kosmki jelitowe mogą się odbudować. W zdrowym jelicie może się rozwijać prawidłowa flora bakteryjna i utrzymana jest właściwa równowaga kwasowo-zasadowa. Chcąc, nie chcąc, z jedzeniem, poza substancjami odżywczymi, pochłaniamy też sporą ilość potencjalnie szkodliwych dla nas toksyn i patogenów. W większości są one dla nas nieszkodliwe dopóki przebywają w jelicie i zostają z niego wydalone, jako substancje zbędne. Niestety, w przypadku tzw. zespołu cieknącego jelita, drobnoustroje i substancje szkodliwe przedostają się przez barierę jelitową do krwioobiegu i zaczynają siać spustoszenie w naszym organizmie. Po liofilizowaną siarę bydlęcą warto więc sięgać w przypadku problemów trawienny, od zwykłych zatruć, przez schorzenia autoimmunologiczne, po zaburzenia nieznanego pochodzenia np. zespół jelita drażliwego. 

Kolostrum - które wybrać?

Kolostrum to produkt, który niestety często bywa podrabiany, a mu skuszeni jego cudownymi właściwościami bardzo łatwo dajemy się złapać na chwyty marketingowe. Choć siara nie jest lekiem, to koniecznie zwróć uwagę na specyfikację produktu, jego standaryzację (ilość immunoglobulin) i proces przetwórczy, który musi polegać na powolnym suszeniu w niskiej temperaturze (liofilizacja) tak, aby substancje aktywne nie zostały dezaktywowane. Wybierając colostrum nie daj się skusić niską ceną. Właściwa produkcja tego suplementu diety nie jest tania, a sama siara łatwo dostępna. Opakowanie dobrej jakości preparatu będzie kosztować więcej niż inne produkty z tą samą nazwą na etykiecie. 

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl