Kolory w Twoim mieszkaniu


2016-12-21
Salon czy inaczej pokój dzienny to szalenie ważny punkt w domu. Każdy gość który, nas odwiedza widzi to reprezentacyjne wnętrze a i my spędzamy tam większość wolego czasu. Trzeba więc zadbać o dobry kolor ścian w tym reprezentacyjnym wnętrzu.

Kolor, jaki położymy na ścianach w salonie musi harmonizować tak z naszymi meblami, wykładziną jak również pozostałą częścią mieszkania. W głównym pomieszczeniu zawsze bardzo dobrze sprawdzają się odcienie bieli, beżu oraz szarości. Są one tak delikatne, że doskonale harmonizują z pozostałymi, również wysoce nietypowymi kolorami. Takie odcienie nie dają wrażenia bezbarwnych, czy chłodnych jeśli użyjemy odpowiednie punkty oświetlenia. Bezbłędnie sprawuje się światło punktowe, jak na przykład umieszczone w kilku punktach lampy stołowe. Gwarantują one odczucie ciepła.

W sytuacji gdy reszta naszego mieszkania jest zachowana w jaskrawych barwach nie jest korzystnie wymalować pokoju dziennego na tego typu odcienie ponieważ zburzymy jedność całego wnętrza. Idealna barwa ścian w pokoju dziennym wtedy winien być bardziej harmonizujący z resztą pomieszczeń w domu. Salon jest najczęściej najważniejszym pomieszczeniem w budynku, a zatem zdecydowanie możemy wybrać barwy o głębszych tonach. W sytuacji gdy preferujemy głębokie kolory w pokoju dziennym to meble oraz akcesoria mogą być w jasnych barwach lub w jaskrawej tonacji, ze względu na to, by odcinały się od tła. Natomiast jasne odcienie farb ściennych dają nam większe pole do popisu z wyborem mebli i akcesoriów. Dobór dobrego odcienia ścian w pokoju dziennym wcale nie jest prostym wyzwaniem. Trzeba podejść do takiego zadania w sposób kreatywny oraz logiczny, uwzględniając przy tym wielkość oraz ekspozycję pomieszczenia, ale ponad wszystko gust domowników. W końcu jest to punkt gdzie wspólnie spędzają czas i powinni czuć się tutaj świetnie oraz wygodnie.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl