Komfortowa łazienka nie tylko dla seniora od SANPLAST


Komfortowa łazienka nie tylko dla seniora od SANPLAST
2022-10-07
Różne osoby, różne potrzeby. Jest to szczególnie widoczne w łazience, która stała się pomieszczeniem o wielu funkcjach.

Oprócz tego, że jest to miejsce do mycia, coraz częściej staje się również oazą odpoczynku i relaksu. Jej zaprojektowanie i urządzanie może być dużym wyzwaniem, szczególnie wtedy, gdy musimy sprostać oczekiwaniom wszystkich domowników, w tym dostosować ją do potrzeb osób starszych.

Dzięki produktom SANPLAST SA, aranżacja łazienki, która będzie nie tylko nowoczesna i stylowa, ale także dostosowana do potrzeb osób starszych, jest prosta. Jeżeli mamy rodziców lub dziadków w podeszłym wieku, którym chcemy zapewnić komfortowe i samodzielne funkcjonowanie, warto przy okazji urządzania lub remontu łazienki postawić na rozwiązania, które posłużą im przez wiele lat.

Idealna łazienka- to taka, która jest dostosowana do potrzeb

Jednym z dylematów przed którymi stoimy podczas aranżacji łazienki to taki, czy ma się w niej znajdować wanna czy kabina prysznicowa. Z pewnością dla wielu osób starszych, czy posiadających ograniczenia ruchowe wygodniejszym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa. Stawiając na to rozwiązanie warto rozważyć kabiny typu Walk-In lub konstrukcje, w których nie zastosowano profilu dolnego. Tego typu rozwiązania sprawiają, że wejście do strefy prysznicowej jest łatwiejsze a kąpiel staje się czystą przyjemnością. W przypadku dzieci, czy osób z niepełnosprawnością ruchową warto rozważyć wstawienie specjalnego krzesła lub siedziska, które poprawią komfort kąpieli.

Do tego dodając ultrapłaski brodzik- 1,5 centymetrowy, i montując go na równo z posadzką, uzyskamy efekt bezbarierowego przejścia.

„Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, stworzyliśmy np. serię kabin Free Zone. Dzięki temu, że usunęliśmy z niej profil dolny, uzyskaliśmy bezprogowe wejście do kabiny. To rozwiązanie znacznie poprawia komfort kąpieli, nie tylko osobom starszym, czy niepełnosprawnym, ale praktycznie każdej osobie, która będzie zażywać kąpieli pod prysznicem.”- podkreśla Krzystof Halak – Z-ca Kierownika Działu Badawczo-Rozwojowego i Główny Konstruktor SANPLAST SA

Aranżując łazienkę przystosowanej do potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się, starszych czy też dzieci pamiętajmy o tym, aby każdy z nich mógł się w niej bez trudu poruszać. Dlatego też warto zlikwidować w tym pomieszczeniu progi, stopnie czy istniejące przeszkody. Na podłodze najlepiej zastosować antypoślizgowe materiały, takie jak gres lub drewno. Bezpieczeństwo i komfort

użytkowania zwiększają także uchwyty i poręcze, dzięki którym korzystanie z toalety czy wchodzenie do wanny będzie znacznie ułatwione.

Praktyczny płaski brodzik

Bardzo dobrym rozwiązaniem- praktycznie w każdej łazience, jest zastosowanie ultrapłaskiego brodzika. Zapewnia on nie tylko wygodę, ale jest też nowoczesnym rozwiązaniem, nadającym łazience wrażenie lekkości i przestronności. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań brodzikowych sprawia, że bez problemu znajdziemy model, który doskonale wpasuje się w nasze potrzeby. Jednymi z nich są brodziki Space Mineral. Dzięki swojemu nienarzucającemu designowi, właściwościom i najszerszej na rynku ofercie wymiarów, dostosujemy je do praktycznie każdej łazienki. Dla zwiększenia bezpieczeństwa- możemy zastosować w brodziku Pro Safe System, czyli powłokę antypoślizgową, trwale aplikowaną punktowo na powierzchnię produktu. Zapewnia ona maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort kąpieli. Powłoka jest płaska, dzięki czemu łatwo utrzymać brodzik w czystości. Dzięki Pro Safe System kąpiel staje się jeszcze bardziej przyjemna i bezpieczna dla każdego użytkownika.

„Ultrapłaskie brodziki są produktami, które z roku na rok cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzięki nim kąpiel jest jeszcze bardziej bezpieczna i przyjemna. W zależności od upodobań możemy wybierać spośród kilku linii produktowych: Space Mineral, Open Mineral oraz brodzików płaskich ze strukturalną powierzchnią: Structure Mineral, i Open Structure Mineral. Dzięki nim urządzenie komfortowego i bezpiecznego miejsca kąpielowego - dla dzieci, seniorów czy osób niepełnosprawnych nie jest trudnoscią.” – dodaje Krzysztof Halak.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Julka, 2022-10-07 10:46:34

    Nie wyobrażam sobie nowoczesnej łazienki bez biobidetu, jak dla mnie powinien być obowiązkowy w każdej łazience


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl