Kraina małych odkrywców w Gliwicach


Kraina małych odkrywców w Gliwicach
2017-12-12
Zima wcale nie musi być nudna a czas wolny od szkoły może być okazją do wspaniałej zabawy! Do końca stycznia w Europie Centralnej z myślą o rodzinach żądnych wiedzy działa jedyne na Śląsku Centrum Nauki Eugeniusz - pełne atrakcji dla małych i dużych odkrywców świata!

Zawsze w Europie Centralnej szukamy dla mieszkańców Śląska takich atrakcji i niespodzianek, które z jednej strony bawią, z drugiej uczą – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej. – Dlatego cieszymy się, że do końca stycznia na terenie naszego parku handlowego działa niezwykła interaktywna wystawa w Centrum Nauki Eugeniusz. Za pomocą nowych technologiii przy wsparciu doświadczonych animatorów odkryjemy tam wiele tajemnic współczesnego świata, przy okazji świetnie się bawiąc w gronie bliskich.

Czy można zobaczyć dźwięk? Jak brzmią planety w Kosmosie? Na te i wiele innych pytań często zadawanych przez najmłodszych odpowiedzi poznamy odwiedzając niezwykłą ekspozycję, jaka działa na Pszczyńskiej 315. Multimedialną „wystawę” pełną zagadek, ćwiczeń i technologii przygotowano tak, aby zainteresowała każdego – od przedszkolaka przez ucznia po każdego, nawet dorosłego, odkrywcę nauki. Ekspozycja składa się z siedmiu stref, wśród których odkryjemy tajemnice świata iluzji, fizyczne niezwykłości, strefę zmysłów, sensoryczne przedszkole czy strefę wodną. W tej ostatniej w ciekawy sposób zaznajomimy się np. z gatunkami polskich ryb, poznamy tajemnice tworzenia węzłów żeglarskich czy zagramy w gigantyczną grę w statki, a nawet spotkamy się oko w oko z codzienną pracą  rybaka. Chcesz pisać jak Leonardo da Vinci albo wyprodukować prąd siłą własnych mięśni, a może  poznać tajemnice  gigantycznego Kulkodromu? Wizyta w Centrum Nauki Eugeniusz to z pewnością miejsce dla Ciebie bądź Twoich pociech.

Centrum Nauki Eugeniusz zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00, w weekendy: 10:00-19:00 (z wyłączeniem 24-26 grudnia oraz 31 grudnia, 1 i 6 stycznia, zaś od 27 do 29 grudnia: 10:00-18:00). Wstęp: 18 zł – dorośli, 16 zł – dzieci i uczniowie za okazaniem legitymacji szkolnej; bilet rodzinny – 15 zł od osoby, przy minimum 4 zwiedzających, w tym maksymalnie 2 dorosłych. Cena dla grup zorganizowanych w grudniu: 14 zł od uczestnika, opiekunowie gratis. Atrakcja jest dostępna tylko do końca stycznia. To jednak nie jedyna rodzinna propozycja, z której można skorzystać w Europie Centralnej. Na Pszczyńskiej 315 w Gliwicach można między zakupami odkryć np. jedyną na świecie makietę z padającym deszczem, która czeka w Kolejkowie czy przełamać grawitację w parku adrenaliny House of Air. Na miłośników świątecznych przygotowań sklepy Europy Centralnej przygotowały wiele produktów w bardzo dobrych cenach, dzięki którym Wigilia i Boże Narodzenie spędzimy przyjemnie, bez nadwyrężania naszej kieszeni. Więcej inspiracji o nowej atrakcji można znaleźć na www.europacentralna.eu i www.parkinterakcje.pl Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.piwek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl