Kryty basen „Łabędź” na bydgoskim Miedzyniu został oficjalnie otwarty


2022-10-21
W czwartek, 20 października, kryty basen „Łabędź” na bydgoskim Miedzyniu został oficjalnie otwarty. Budowę o wartości ponad 20 milionów złotych zrealizowała firma ALSTAL Grupa Budowlana.

W ramach inwestycji wybudowany został nowoczesny kryty basen, z którego będą korzystać zarówno uczniowie Zespołu Szkół nr 8 w Bydgoszczy, jak i cała lokalna społeczność. Projekt zakładał również powstanie niezbędnej infrastruktury technicznej oraz zagospodarowanie terenu szkoły. W ten sposób powstał plac zabaw, tereny zielone i miejsca parkingowe. Nowy obiekt został połączony z istniejącym budynkiem szkoły.

 

W uroczystości otwarcia basenu „Łabędź” udział wzięli przedstawiciele władz miasta, generalnego wykonawcy, a także dyrekcja szkoły i lokalni działacze społeczni.

 

Gratuluję znakomitego obiektu. Bardzo dziękuję za współpracę wszystkim uczestnikom projektu, zarówno przedstawicielom inwestora, inspektorom, projektantom, ale przede wszystkim swojej załodze, która wykonała znakomitą pracę. Obiekt powstał w terminie, w znakomitej jakości. Życzę dobrego użytkowania tego pięknego obiektu. – powiedział Jarosław Szczupak, Prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana.

 

W basenie zamontowana została niecka wykonana ze stali nierdzewnej o wymiarach 25x12,5 m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m. Basen posiada sześć torów pływackich, a każdy z nich wyposażony jest w bloki startowe. W obiekcie zainstalowano dwie wanny SPA oraz brodziki dla dzieci o głębokościach 0,15 i 0,30 metra z wodnymi atrakcjami. Nowoczesny obiekt został przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

 

Strefa basenowa jest przeszklona, dzięki czemu wnętrze pływalni jest bardzo dobrze nasłonecznione. Efektowana fasada zachodnio-południowa wykonana jest z paneli pokrytych krystaliczną powłoką, dającą zaskakujący efekt kolorystyczny. Dzięki temu barwy zmieniają się w zależności od kąta patrzenia oraz kierunku padania światła. Dbając o ekologię, na dachu budynku zainstalowanych zostało 50 paneli fotowoltaicznych o mocy 27.28 kW.

 

Dla firmy ALSTAL była to kolejna realizacja z zakresu budowy basenów. Spółka w swoim portfolio posiada m.in.: Centrum Rekreacji Astoria, Termy Maltańskie w Poznaniu, Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce czy Termy Poddębice. Każda ze zrealizowanych inwestycji cieszy, przynosi dumę i daję radość, zwłaszcza jest ona zrealizowana w naszym regionie.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl