Krzysztof Ingarden opowie o miejskich utopiach w webinarze 2031 NOW


Krzysztof Ingarden opowie o miejskich utopiach w webinarze 2031 NOW
2022-01-17
Igloo - Stowarzyszenie Habitat i Architektura oraz Fundacja Globalworth organizują trzecie webinarium w ramach konkursu 2031 NOW_our cities in 10 years. Zapraszamy w czwartek, 13 stycznia o godzinie 12:00 na spotkanie z naszym gościem specjalnym, architektem i profesorem Krzysztofem Ingardenem.

Zapraszamy w czwartek, 13 stycznia o godzinie 12:00 na spotkanie z naszym gościem specjalnym, architektem i profesorem Krzysztofem Ingardenem, który wygłosi wykład oparty na wspólnym polsko-japońskim projekcie studenckim: rewitalizacji miasta z ogólnym i teoretycznym spojrzeniem na współczesne utopie miejskie i ich niepowodzenia.

Wykład: Utopie miejskie. Czy możemy uniknąć ich błędów?

Studium przypadku, które omówi profesor Ingarden to praca studencka poświęcona rewitalizacji osiedla mieszkaniowego z lat 60-tych w Tokio. W projekt zaangażowane były Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Wydział Architektury Uniwersytetu Hosei z Tokio. Na miejsce wybrano Nishiyamato Danchi w pobliżu Tokio, a zadaniem studentów z obu wydziałów było przygotowanie w ciągu jednego semestru projektu rewitalizacji i modernizacji miasta. Profesor Ingarden wybrał do prezentacji jeden z projektów, który został oceniony jako celujący, ponieważ wyraźnie pokazuje on konsekwentne metodologiczne podejście urbanistyczne.

Krzysztof Ingarden jest członkiem jury konkursu 2031 NOW. Jest architektem, profesorem i dziekanem Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Ukończył Politechnikę Krakowską w 1982 roku. W latach 1983-1985 odbył staż doktorancki w School of Art & Design, University of Tsukuba w Japonii; w latach 1984-1985 pracował w Arata Isozaki & Assoc. w Tokio; a w 1987 w J.S. Polshek & Partners w Nowym Jorku. Aktualnie dyrektor Ingarden & Ewy; Generalny Konsul Honorowy Japonii w Krakowie, członek Polskiej Akademii Umiejętności. Kurator wystaw: Kengo Kuma, Eksperyment. Materiał. Architektura w Muzeum Manggha w Krakowie (2021); Arata Isozaki - Ostrawa, Praga, Brno (2019); Modernizm udomowiony. Współczesna chińska architektura, Muzeum Manggha w Krakowie (2017); Polska, Kongres UIA, Tokio (2011).

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w webinarium na Zoomie: 
ID spotkania: 813 5151 7306
Hasło: 946584

Webinar odbywa się w ramach cyklu towarzyszącemu konkursowi 2031 NOW_our cities in 10 years, którego organizatorem jest Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture. Więcej informacji na temat konkursu, terminów oraz kryteriów oceny jest dostępnych na stronie 2031now.com oraz w informacji prasowej. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: welcome@2031now.com.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

aleksandra.globalworth

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl