Lampy ścienne - jak je wybierać?


2017-02-02
Dokonanie wyboru odpowiedniego oświetlenia to niezwykle istotna sprawa w wyglądzie wnętrza – to światło daje nierzadko ostateczny wygląd. Zmiana oświetlenia może być również taką niewielką odmianą, jaka przyniesie ciekawy skutek.

Światło w domu jest tym bardziej znaczące, im więcej czasu w tym wnętrzu spędzamy, ale należy pamiętać rola oświetlenia nie jest ograniczona tylko do funkcji praktycznej. W ogromnej mierze przesądza o klimacie, jakiego nabiorą i jest jednym z bardzo ważnych czynników które przesądzają o tym, czy we wnętrzu czy pomieszczenie odbieramy jako przyjemne i ciepłe. Warto nadmienić, iż zupełnie inne lampy dobieramy do salonu, pokoju malucha, do sypialni, a inne do kuchni czy nad biurko, przy którym pracujemy. Oświetlenie daje możliwość również zamaskować minusy wnętrz oraz ukształtować optycznie przestrzeń, a w interesujący wydobyć te elementy, które bardzo chcemy wyeksponować. Dla domu odpowiednie światło jest w pewnym sensie tym samym, czym fachowo wykonany makijaż dla twarzy człowieka. Dobrym rozwiązaniem w przypadku niektórych wnętrz sa lampy ścienne – teraz to nie tylko powszechne kinkiety, ale również niesamowicie modne dziś, przymocowane do ścian lampy industrialne z szerokim zakresem konfiguracji. Gwarantują one właściwą ilość prądu, w sytuacji gdy spędzamy czas z rodziną czy też przyjaciółmi, a przy tym są klimatyczne, nie tworzą "taniego" efektu.

Dobranie oświetlenia do mieszkania ostatecznie zależy także od tego, w jakich okolicznościach ma rozjaśniać przestrzeń. Jeśli szukamy oświetlenia które ma pomagać w pracy powinniśmy z pewnością wybrać żarówki jasne, świecące punktowo. Także w sytuacji gdy siedzimy przed laptopem, a nie nad papierowymi dokumentami, brak oświetlenia wywołuje to, iż gałki oczne szybko odmawiają posłuszeństwa. Należałoby więc zainwestować w odpowiednią lampę. Dobre oświetlenie powinno maksymalnie imitować światło dzienne – nie może być ono ani przesadnie ciepłe – bo działa raczej rozluźniająco, ani też bardzo zimne, nieprzyjazne oraz przyprawiające o ból głowy. Światło łagodniejsze, o cieplejszym odcieniu tonacji, przydatne jest jednak podczas wieczornego odpoczynku. Udaje to naturalny porządek dobowy, delikatnie szykując nas do spania. Wieczorne dobre oświetlenie winno być rozproszone – sprawdzi się np stołowa lampka z nieprzepuszczającym lampionem. Bezsprzecznie, jeżeli odprężamy się czytając książki, czy czasopisma, to przyda nam się ciut silniejsze oświetlenie – niektóre lampy stojące mają zapasowy, nieco mniejszy abażur, w jakim mamy możliwość umieścić nieco jaśniejszą żarówkę. W jadalni i kuchni przecież nie ma problemu, ażeby spleść mocne oświetlenie do pracy ponad blatami z nieco ciemniejszym oświetleniem w jadalnej części pomieszczenia.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl