Lena Lighting i rakiety kosmiczne: polska marka wspiera sukcesy studentów Politechniki Poznańskiej


Lena Lighting i rakiety kosmiczne: polska marka wspiera sukcesy studentów Politechniki Poznańskiej
2025-07-09
Koło naukowe Put Rocketlab z Politechniki Poznańskiej odniosło kolejny spektakularny sukces. Zaprojektowana i zbudowana przez studentów rakieta HEXA 5 zajęła I miejsce w międzynarodowych zawodach FAR-OUT na pustyni Mojave w Kalifornii.

Za prestiżowym wyróżnieniem stoi również marka Lena Lighting, która od dwóch lat dostarcza organizacji studenckiej oświetlenie umożliwiające najwyższy komfort nauki i pracy. 

Lena Lighting bezustannie udowadnia, że zjawisko światła wykracza poza standardowe definicje funkcjonalności, stając się nieodłącznym elementem zarówno sztuki, jak i nauki. Firma angażuje się bowiem w wiele projektów związanych z szeroko pojętym rozwojem, jak choćby… budową rakiet kosmicznych. 

Od dwóch lat polska marka dostarcza najwyższej jakości oświetlenie kołu naukowemu Put Rocketlab z Politechniki Poznańskiej, które w ostatnim czasie zdobyło prestiżową nagrodę w międzynarodowych zawodach FAR OUT. Dzięki temu studenci-inżynierowie mogą nie tylko realizować swoje technologiczne pasje, ale też wyznaczać zupełnie nowe kierunki w obszarze aeronautyki w profesjonalnych i komfortowych warunkach. 

- Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy być częścią tak zaawansowanych działań naukowych, które są doceniane na całym świecie. Zdobycie pierwszego miejsca w tak znaczących zawodach jak FAR OUT świadczy o przenikliwości i wizjonerstwie naszych studentów, którzy już na wczesnym etapie swojego życia mogą realizować się nie tylko jako konstruktorzy, ale też prekursorzy technologii przyszłości. Serdecznie gratulujemy Put Rocketlab, które będziemy wspierać w osiąganiu kolejnych sukcesów!- mówi Tadeusz Talkowski IoT Manager w Lena Lighting. 

Studenci z Put Rocketlab byli jedynymi reprezentantami Europy. Rakieta HEXA 5 startowała w kategorii lotów B, z ograniczeniem wysokości od 20 000 - 50 000, osiągając na wysokość 34 551 stóp (ok 10,5 km), równocześnie ustanawiając rekord FAR w najwyższym pułapie dla odzyskanej w pełni rakiety o napędzie hybrydowym. Ponadto jury przyznali PUT Rocketlab nagrodę za najbardziej wydajny hybrydowy silnik rakietowy. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

V5 Group

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl