Łódzcy studenci ASP nagrodzeni przez OKAM za projekty aranżacji mieszkań w Strefie PROGRESS


Łódzcy studenci ASP nagrodzeni przez OKAM za projekty aranżacji mieszkań w Strefie PROGRESS
2022-10-21
OKAM, wraz z Instytutem Architektury Wnętrz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, rozstrzygnął konkurs wśród studentów uczelni.
W ramach inicjatywy młodzi ludzie przygotowywali projekty aranżacji funkcjonalno-przestrzennej trzech mieszkań: kawalerki, a także 2 i 3-pokojowych  w inwestycji Strefa PROGRESS, pierwszym projekcie mieszkaniowym dewelopera w Łodzi. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, a uroczystość odbyła się na terenie Odlewni w Strefie Piotrkowska 217 OKAM sąsiadującej ze Strefą PROGRESS.  

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności zwycięzcom konkursu, którzy zaproponowali naprawdę ciekawe rozwiązania dla mieszkań w Strefie PROGRESS. Nie jest powiedziane, że nasze drogi jeszcze kiedyś się nie zejdą - czy nie będą z nami współpracować przy projektach architektonicznych, a może któryś z nich znajdzie również u nas zatrudnienie - podkreśla Anna Watkowska, Head of HR i Członek Zarządu w OKAM Capital. 

Zwycięzcy wyłonieni zostali przez Kapitułę składającą się z przedstawicieli OKAM oraz Instytutu Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W kategorii: kawalerka i mieszkanie 2-pokojowe przyznane zostały nagrody główne i wyróżnienia, zaś w kategorii mieszkanie 3-pokojowe wyłoniono jednego laureata. Jako nagrodę główną studenci otrzymali  
po 1500 zł, zaś za wyróżnienie kwotę 500 zł. Każdy z 14 uczestniczących w inicjatywie studentów otrzymał również pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.  

Studenci poddali analizie mieszkania 1, 2 i 3-pokojowe, przygotowując dla wybranego lokalu autorską propozycję układu funkcjonalno-przestrzennego, z uwzględnieniem kwestii praktycznych. Pod uwagę wzięte zostały bieżące trendy, funkcjonalność rozwiązań, aspekty psychologiczno-społeczne, w tym potrzeby przyszłych mieszkańców. 

Pomysły młodego pokolenia - które w znacznej części zamieszka w Strefie PROGRESS - w postaci reprezentacji studentów łódzkiej ASP, są dla nas bardzo ważne. W niezwykle twórczy sposób odpowiedzieli na założenie wizji naszej inwestycji, która nie będzie zwykłym miejscem do mieszkania, a przestrzenią do życia w pełni. Łódzcy studenci kolejny raz pokazali też, że należą do najlepszych wśród kierunków architektonicznych w całej Polsce – zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital. 

Zwycięskie projekty zostaną udostępnione przez dewelopera zainteresowanym przyszłym nabywcom mieszkań w Strefie PROGRESS jako inspiracje. Prace będzie można obejrzeć w biurze sprzedaży Strefy PROGRESS.  

Strefa PROGRESS to pierwsza łódzka inwestycja mieszkaniowa OKAM realizowana przy al. Kościuszki 132. Znajdzie się na niej łącznie niemal 280 mieszkań o metrażach między 26 a 150 mkw, a w części parterowej zaplanowano lokale usługowe. Kompleks wyposażony będzie w parking podziemny oraz komórki lokatorskie. 

Przyszli mieszkańcy będą mogli skorzystać z szeregu udogodnień. Do ich dyspozycji przeznaczona zostanie m.in. strefa mieszkańca wraz z przestrzenią do co-workingu, darmowa wypożyczalnia rowerów i hulajnóg, automat paczkowy, a także stacje do ładowania aut elektrycznych czy serwis naprawy rowerów. Powierzchnia pomiędzy budynkami wypełniona zostanie z kolei wewnętrznym zielonym dziedzińcem. 

Strefa PROGRESS powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie innej inwestycji OKAM – centrum kulturalno-rozrywkowego Strefy Piotrkowska 217. Przyszli mieszkańcy będą mieli dostęp do pełnej infrastruktury i tej przestrzeni – usługowej, restauracyjnej, a także do odbywających się tam wydarzeń. W Strefie PROGRESS sprzedanych zostało już ok. 35 proc. mieszkań. Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na I kwartał 2024 r.  

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sylwia Majcher

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl