Mała Ekstraklasa w natarciu. Znamy grupy MicoCup 2018


Mała Ekstraklasa w natarciu. Znamy grupy MicoCup 2018
2018-09-14
Na zbliżającym się turnieju MicoCup prawdziwe szlagiery: Legia – Górnik w grupie A czy Śląsk – Lech w grupie B. W Brzegu Dolnym zobaczymy w sumie 150 talentów z największych akademii piłkarskich w Polsce.

Pierwsze mecze w sobotę, lecz wydarzenie startuje już w piątek, 21 września.

Rozlosowano grupy drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego MicoCup w kategorii wiekowej U-13. Los zdecydował, że w grupie A zmierzą się: Pogoń Szczecin (obrońca tytułu), Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Górnik Zabrze i Akademia Piłkarska Reissa Poznań. Gospodarz turnieju – Akademia Piłkarska Brzeg Dolny – trafił do grupy B wraz: ze Śląskiem Wrocław, z Jagiellonią Białystok, Zagłębiem Lubin i Lechem Poznań. Przed losowaniem rozstawiono dwie drużyny, które w ubiegłym roku zagrały w finale – Pogoń i Jagiellonię – tak aby nie spotkały się w pierwszej fazie rozgrywek.

-  Nie można mówić o grupie śmierci, obie są bardzo wyrównane, co zapowiada wspaniałe widowisko już od pierwszego meczu – ocenia Jakub Słowik, bramkarz seniorskiego Śląska Wrocław, ambasador turnieju. – Dodatkową motywacją dla zawodników niewątpliwie będzie obecność łowców talentów – dodaje.

MicoCup 2018 zostanie rozegrany na dwóch boiskach Stadionu Miejskiego przy ul. Kolejowej w dniach 22-23 września. W sobotę każda z 10 drużyn biorących udział zagra po 4 spotkania grupowe. Najlepszych pięć zespołów powalczy w niedzielę o miejsca 1-5. Druga piątka zmierzy się o miejsca 6-10. To daje łącznie aż 40 pojedynków w harmonogramie gier. Mecze trwają po 25 minut. Pierwszy gwizdek przy Kolejowej 22 września o godz. 10.00.

- Zapowiada się prawdziwe święto młodzieżowego futbolu – zachęca Bartłomiej Malesza, prezes Akademii Piłkarskiej Brzeg Dolny. – Poziom na pewno będzie wysoki, wszak na Dolny Śląsk zjeżdża się młoda ekstraklasa. O części z tych około 150 piłkarzy pewnie usłyszymy w przyszłości – dodaje.

W tym roku organizatorzy – Micoled, producent energooszczędnego oświetlenia i Akademia Piłkarska

 

 

 

Brzeg Dolny - przygotowali niespodziankę. Turniej wystartuje w sobotę, ale wydarzenie rozpoczyna się już dzień wcześniej. 21 września w godz. od 14.30 do 20.00 w budynku klubowym na stadionie potrwają warsztaty szkoleniowe dla trenerów, organizowane pod patronatem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Uczestnicy dowiedzą się, jak szkoli się adeptów piłki nożnej w największych akademiach w Polsce i wezmą udział w treningach pokazowych. Chętni trenerzy mogą zgłaszać udział na stronie www.pzpn24.pzpn.pl do 19 września. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy dostaną certyfikaty.

- Poprzednia edycja okazała się sukcesem. W tym roku również udało nam się zachęcić najlepsze akademie. Dodatkowo są warsztaty - mówi Robert Wożniak, prezes firmy Micoled, współorganizatora MicoCup. - Turniej się rozwija, dlatego już teraz myślimy o trzeciej edycji – zapowiada.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl