Maraton radosnego szycia wraca do Avenidy


2019-11-05
Pomagać każdy może, a sukces majowej akcji charytatywnej „Uszyj jasia” jest tego niekwestionowanym potwierdzeniem. Kolejna edycja radosnego maratonu szycia poszewek w poznańskiej Avenidzie odbędzie się 9 listopada.

Wystarczą chęci, wielkie serca i odrobina czasu, aby dołączyć do grona szyjących jasie, które trafią dla małych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu.

Najcenniejszym, co możemy podarować innym, jest czas i zaangażowanie. Wystarczy kilka chwil, aby uszyć kolorową poszewkę, która później powędruje do małych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu. Cieszymy się, że przedsięwzięcia charytatywne organizowane w Avenidzie zrzeszają lokalną społeczność, w dodatku w tak szczytnym celu. Głęboko wierzymy, że każdy może pomagać. Nie tylko finansowo, ale przede wszystkim oferując swój czas, uśmiech i chęci – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor CH Avenida Poznań.

Aby dołączyć do akcji charytatywnej „Uszyj jasia”, należy 9 listopada skierować swoje kroki do Avenidy. Na miejscu będą czekać setki metrów kolorowych materiałów, stanowiska z maszynami do szycia oraz instruktorzy, którzy chętnie wyjaśnią i pokażą, jak samodzielnie prawidłowo wykonać poszewki. Grupowe szycie to nie tylko okazja do niesienia pomocy, ale także spędzenia wspólnie czasu. Akcja skierowana jest dla wszystkich – rodzin z dziećmi, grup przyjaciół, uczniów i emerytów. To już druga edycja „Uszyj jasia” organizowana w Avenidzie w tym roku, po ogromnym sukcesie i frekwencji w maju.

Pomysłodawczynią „Uszyj jasia”  jest Natalia Bielawska, mama 5-letniego Bruna i autorka bloga. Inicjatywa powstała spontanicznie, kiedy w 2013 r. podczas pobytu z synkiem w szpitalu zauważyłam, że brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiłam znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poszewek – mówi Pani Natalia. Pomysł został entuzjastycznie przyjęty, a obecnie akcja ma wymiar ogólnopolski.

Akcja „Uszyj jasia” odbędzie się 9 listopada w CH Avenida w godzinach 11:00-18:00 w pasażu między Lulu Cafe  a salonem Peek & Cloppenburg (poziom 1). Uszyte poszewki zostaną przekazane najmłodszym pacjentom Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl