MediaMarkt wspiera Szkołę Pozytywnego Myślenia


MediaMarkt wspiera Szkołę Pozytywnego Myślenia
2022-10-07
Początek roku szkolnego to start podróży edukacyjnej dzieci i młodzieży szkolnej, na którą czeka również wiele wyzwań.


MediaMarkt we współpracy z Fundacją Instytut Edukacji Pozytywnej dba o dobrostan uczniów, wspierając technologicznie program certyfikacyjny „Szkoła Pozytywnego Myślenia”. W projekt włączyli się również internauci, którzy na fanpage’a marki przekazali uczniom pozytywne myśli na kolejne miesiące nauki.

MediaMarkt od lat angażuje się w pomoc dla szkół i młodzieży szkolnej. W okresie pandemii sieć przekazała m.in. 100 laptopów dla szkół, a także sto tysięcy złotych na sprzęt elektroniczny dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W tym roku marka dołączyła do organizowanego przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej programu „Szkoła Pozytywnego Myślenia”. Jego głównym celem jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny.

Program „Szkoła Pozytywnego Myślenia” skierowany jest do szkół podstawowych. To roczna przygoda dla uczniów, rodziców i nauczycieli - pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością. W czasie trwania programu nauczyciele z uczniami pracują nad różnymi aspektami wpływającymi na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia. Podopieczni uczą się jak dbać o samych siebie i o innych. Szkoły lub klasy zgłoszone do udziału w programie otrzymują na start pakiety powitalne z materiałami edukacyjnymi, do których MediaMarkt dołączył produkty: głośniki, myszki bezprzewodowe, radiomagnetofony i pendrive'y. Pakietów jest aż 300!

Jako firma odpowiedzialna społecznie z radością włączamy się w tak ważne inicjatywy jak program „Szkoła Pozytywnego Myślenia 2.0”, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Nowe technologie są nieodłącznym elementem codzienności. Wspierają uczniów w zdobywaniu wiedzy, poszerzaniu horyzontów, ułatwiają komunikację. We współpracy w Fundacją Instytut Edukacji Pozytywnej możemy  zrobić więcej – pomagamy zadbać o dobrostan młodych ludzi, co jest szczególnie ważne w postpandemicznej rzeczywistości. – mówi Andrzej Jackiewicz, prezes zarządu MediaMarktSaturn Polska.

MediaMarkt zaprosił do udziału w projekcie również swoich klientów, których poprosił na swoim fanpage’u o przekazanie uczniom pozytywnych słów. Odzew był bardzo duży, a pozostawione przez internautów komentarze trafiły na plakaty, które zostaną wysłane do uczestników programu i będą dla nich motywacją do codziennej pracy. Jeśli wywołają uśmiech na twarzach dzieci, to znaczy, że spełniły swoje zadanie!

Działania na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży wymagają wspólnego działania i docierania z szeroką ofertą wsparcia i motywacji do różnych zakątków Polski. Dzięki pomocy takich firm jak MediaMarkt możemy dodać skrzydeł dzieciakom i młodzieży w placówkach biorących udział w Programie Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. Dzięki projektowi już 6-ty rok szkoły i inne podmioty edukacyjne mają okazję na bezpłatne wdrażanie rozwiązań wspierających dobrostan zarówno uczniów i uczennic, jak i nauczycieli oraz rodziców. Jest to unikatowy program, który realizujemy ze środków własnych Instytutu Edukacji Pozytywnej oraz przy wsparciu partnerów biznesowych, z którymi łączy nas wspólny cel, jakim jest bezpieczny rozwój młodych ludzi – mówi Małgorzata Nowicka, Prezes Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej.

Specjalna - pozytywna przesyłka trafi do uczniów 300 szkół współpracujących z Fundacją już pod koniec września.MediaMarkt jest międzynarodową siecią specjalistycznych sklepów, oferujących najpełniejszą ofertę z zakresu elektroniki użytkowej. Wychodząc poza typową rolę sklepu, MediaMarkt oferuje bogaty pakiet usług dodatkowych oraz profesjonalne doradztwo, stając się prekursorem w tak szybko rozwijającym się cyfrowym świecie. Marka stawia sobie jako cel zapewnienie jak najszerszego dostępu do najnowszej elektroniki, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i na platformie internetowej mediamarkt.pl. W 2022 r. MediaMarkt po raz kolejny otrzymał tytuł Gwiazda Jakości Obsługi. Nagroda przyznana została w efekcie badania konsumentów, którzy wysoko ocenili jakość obsługi w sklepach należących do marki. MediaMarkt jest także zdobywcą tytułu Superbrands 2021, przyznawanego najsilniejszym i najlepiej postrzeganym przez konsumentów markom na polskim rynku oraz Złoty Laur Konsumenta 2022, również przyznawanego na podstawie badania sondażowego wśród konsumentów.

MediaMarktSaturn Polska
press box

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl