Migracja do chmury hybrydowej


Migracja do chmury hybrydowej
2018-09-18
W wielu przedsiębiorstwach starsze rozwiązania do wirtualizacji mogą hamować wprowadzanie innowacji i nowych wersji systemów IT, a tym samym utrudniać migrację infrastruktury do chmury hybrydowej, gdzie obciążenia i zasoby są rozmieszczone w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych.

Koszt utrzymania takich infrastruktur może pochłonąć dużą część budżetu firmy przeznaczonego na technologie informatyczne.Biorąc to pod uwagę, Gartner stwierdza, że „działy IT, od których wymaga się osiągania lepszych efektów przy mniejszych nakładach, mają trudności z określeniem, ile powinny wynosić wydatki (inne niż uznaniowe) na technologie potrzebne do przeprowadzenia zmian w firmie, oraz jak te wydatki przedstawiać”. Dysponując tylko pozostałą częścią budżetu, przedsiębiorstwo może być zmuszone do wstrzymania transformacji cyfrowej, czyli modernizacji środowisk informatycznych za pomocą technologii cyfrowych.

Starsza infrastruktura wirtualizacji nie tylko nie jest katalizatorem innowacji technologicznych, ale może okazać się barierą utrudniającą ich wprowadzanie. Jej liczne wady, takie jak koszty licencji, zamknięte środowiska oparte na produktach jednego dostawcy, mogą utrudnić przedsiębiorstwom usprawnianie operacji pod kątem wymagań klientów. Dlatego oferujemy przedsiębiorstwom otwartą elastyczną platformę, która pozwoli im uwolnić się od ograniczeń związanych ze starszymi systemami. Została ona zaprojektowana z myślą o transformacji cyfrowej oraz środowisku łączącym aplikacje chmurowe, systemy Kubernetes i automatyzację – powiedział Joe Fernandes, wiceprezes ds. produktów do platform chmurowych w firmie Red Hat.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://magazynit.pl/cloud-computing/migracja-do-chmury-hybrydowej.html


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl