Młodzi Polacy szukają pracy za granicą
Od wielu lat najważniejszą motywacją do emigracji Polaków za granicę są oczywiście pieniądze i chęć polepszenia standardu życia.
Grupa młodych emigrantów ekonomicznych z Polski zakłada również, że jest to możliwość poznania innych kultur, języka lub zebrania środków na start w dorosłym życiu, na które nie mogą liczyć w ojczyźnie. Jak obserwują właściciele agencji pracy za granicą, młodzi ludzie wyjeżdżają za pracą w różnych celach, a na wyjazdy, ze względu na okres wakacji, najczęściej decydują się latem.
Przystań finansowa dla młodych
Młody wiek rządzi się swoimi prawami. Tak jest również w przypadku przeprowadzek za granicę w celu zatrudnienia. Młodzi Polacy pracę na emigracji traktują jako źródło dodatkowego dochodu. Często to chęć odłożenia oszczędności, które będą poświęcone na własne w mieszkanie czy budowę domu w Polsce. Ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa oraz ciągle wzrastająca inflacja nie zachęcają rodaków do pozostania w kraju. Wyjazd za granicę to szansa na szybkie wzbogacenie się, ale młodzi emigranci widzą również inne zalety zatrudnienia poza Polską.
Kierunek: rozwój
Wielu młodych Polaków przy wyborze kraju, do którego mają wyemigrować, bierze pod uwagę również inne aspekty, niż te czysto finansowe. Spowodowane jest to głównie brakiem zobowiązań w ojczyźnie. W przeciwieństwie do starszych nie pozostawiają partnerów i dzieci. Młodzi emigranci z Polski poszukują również możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. Istotne jest dla nich poznanie innych kultur, języka czy nawiązanie nowych, międzynarodowych znajomości.
- Młodzi szukają miejsc, w których mają lepsze perspektywy na przyszłość, mogą podróżować i obcować z wieloma kulturami, nadal łącząc to wszystko z pracą. Coraz częściej wyjeżdżają dalej, niż do krajów sąsiadujących z Polską. Najpopularniejszymi krajami, do których emigrują są nadal Niemcy, Holandia i Wielka Brytania – mówi Katarzyna Kilanowska, CEO agencji pracy za granicą Konektia.
Bezpieczna emigracja zarobkowa
Wyjazd za granicę „w ciemno” odszedł do lamusa. Obecnie agencje pracy oferują sprawdzone miejsca zatrudnienia, znają pracodawców, oferują umowy bezpośrednie i sprawdzają osobiście zakwaterowanie.
- Minęły czasy, gdy ludzie nie wiedzieli, co zastaną na miejscu po przyjeździe do obcego kraju. Zmieniły się standardy zatrudnienia, co nas bardzo cieszy. Każde miejsce pracy i zakwaterowanie jest sprawdzone. Na miejscu stacjonują nasi lokalni koordynatorzy, którzy pomagają w formalnościach – dodaje Katarzyna Kilanowska.
O Konektii – agencja pracy za granicą, która prowadzi rekrutacje we wszystkich sektorach gospodarki, czyniąc to zarówno na zlecenie polskich pracodawców, jak i dla pracodawców z następujących krajów: Belgia, Holandia, Niemcy, Austria, Irlandia, Szwajcaria, Dania, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, oraz Francja. Konektia poszukuje pracy nie tylko dla Polaków, ale również dla Ukraińców, Rumunów, Hiszpanów, Belgów i Francuzów. Agencja zapewnia osobiste skontrolowanie przez własnych przedstawicieli miejsca pracy, dogodne warunki zatrudnienia oraz sprawdzone zakwaterowanie.
Nadesłał:
k.zajkowska@agencjafaceit.pl
|
Wasze komentarze (1):
-
~miko, 2022-08-23 09:30:03
najbezpieczniej to z agencja pojechac moim zdaniem. ja z otto jezdze i sobie chwale. hajs sie zgadza i towarzystwo zawsze mam