Mniej znaczy więcej - apartamentowiec 611 West 56th Street w systemach ALUPROF


Mniej znaczy więcej - apartamentowiec 611 West 56th Street w systemach ALUPROF
2020-09-23
W Nowym Jorku powstaje ultraluksusowy nowojorski apartamentowiec, będący pierwszym w tym kraju projektem uznanego na świecie architekta Álvaro Sizy.


Obiekt na tle sąsiadujących budynków wyróżnia się minimalistyczną formą i jasną, wapienną fasadą. 611 West 56th Street, który stanie się ozdobą brzegu rzeki Hudson, zostanie otwarty na początku 2021 roku.

Jakość, a nie ilość

Projekt portugalskiego architekta Álvaro Sizy, zdobywcy nagrody Pritzkera czy Złotego Lwa za całokształt twórczości na Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji, redefiniuje sens tworzenia i funkcję miejskich obiektów mieszkalnych. Inspiracją dla 611 West 56th Street była wizja domu jako sanktuarium, która znalazła odzwierciedlenie także w aranżacji wnętrz według pomysłu Michaela Gabelliniego i Kimberly Sheppard, duetu wprawionego w realizacji kunsztownych projektów dla Rockefeller Plaza czy Armaniego. W zamyśle architektów, powstający w nowojorskiej dzielnicy Hell’s Kitchen, obiekt ma być enklawą komfortu, intymności i prostoty.

Apartamentowiec 611 West 56th Street jest egzemplifikacją charakterystycznego dla Sizy stylu zwanego „poetyckim modernizmem”. Obiekt powstały w konstrukcji żelbetowej składa się z kilkukondygnacyjnego podium i posadowionej na nim 37-piętrowej wieży. W jej wnętrzu skrywa się 80 luksusowych rezydencji z 1, 2, 3 lub 4 sypialniami – w tym dwupoziomowe apartamenty z wewnętrznymi tarasami oraz penthouse’y. Dominantą projektową bryły jest jej znaczna wysokość, smukły profil od strony wschodniej i zachodniej oraz jasna, wykonana z wapiennej okładziny elewacja. Dzięki temu 611 West 56th Street odznacza się na tle okolicznych, zwykle całkowicie przeszklonych budynków. Stworzony przez firmy deweloperskie Sumaida + Khurana i LENY budynek okrzyknięto przełomową konstrukcją dla całego Nowego Jorku.

Widok na komfort


Obok subtelnych i wyrafinowanych detali fasady wzrok przykuwają panoramiczne przeszklenia, które zapewniają przyszłym mieszkańcom zjawiskowy widok na rzekę Hudson, całe Hell’s Kitchen od strony południowej i panoramę Midtown na wschód.

W inwestycji zastosowano stolarkę okienno-drzwiową z profilami aluminiowymi polskiego producenta firmy ALUPROF z Bielska-Białej. Wykorzystany w obiekcie nowy system MB-86 WW (Window Wall) stanowi połączenie idei systemu elementowego bazującego na rozwiązaniach znanego i docenianego systemu okienno-drzwiowego MB-86. Jest to innowacyjne rozwiązanie o podwyższonej izolacyjności termicznej.

– System MB-86 w wersji Window Wall łączy w sobie własności znanego systemu okienno-drzwiowego MB-86 z garniturem nowych rozwiązań profili startowych, bocznych i kompensacyjnych, pozwalających na mocowanie segmentów wykonanych na bazie systemu MB-86 w przestrzeni między stropami. Umożliwia to montaż segmentów od wewnątrz, co optymalizuje proces instalacji i ogranicza koszty m.in. rusztowań lub platform montażowych na budynkach – mówi Rafał Majza, dyrektor ds. realizacji ALUPROF SA. – Rozwiązania typu Window Wall stanowią uzupełnienie klasycznych elementowych ścian osłonowych i są coraz częściej stosowane w budownictwie kubaturowym na rynku amerykańskim, jak również innych prężnie rozwijających się rynkach. Bogata oferta produktów bazujących na systemie MB-86 umożliwia dokładne ich dostosowanie do wymagań architektonicznych, przy zachowaniu wysokich parametrów termicznych, akustycznych i antywłamaniowych – dodaje.

Mimo trudnej sytuacji na rynku budowlanym prace na budowie apartamentowca 611 West 56th Street wciąż trwają. Zakończył się właśnie etap montażu okien na konstrukcji żelbetowej, a rozpoczął instalacji ściany osłonowej.

Trendsetter branży za oceanem

Odwiedzając dziś Nowy Jork, nie sposób nie natknąć się na budynki, w których zamontowano systemy ALUPROF. W wielu przypadkach najbardziej prestiżowych realizacji polski producent stworzył systemy przeznaczone do konkretnych wieżowców, dopasowując je do projektu i wymagań dewelopera. Mowa tu m.in. o kompleksie Sky View Parc, hotelu LIC Mariott, apartamentowcu 125 Greenwich Street czy „zielonym” obiekcie 61 Ninth Avenue. Spacer ulicami Wielkiego Jabłka między budynkami zbudowanymi w systemach ALUPROF jest najlepszą wizytówką dla polskiego przemysłu.

ALUPROF SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. ALUPROF jest też jednocześnie jednym z liderów branży w Europie, dostarczając rozwiązania o uznanej, najwyższej jakości. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w 55 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy fasadowe, przeciwpożarowe, konstrukcje antywłamaniowe oraz energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie pasywnym, aluminiowe systemy okienno-drzwiowe, bramowe i roletowe. Rozwiązania firmy spełniają najbardziej restrykcyjne wymogi nowoczesnego budownictwa.



Aluprof
press box

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl