Mobilne wakacje na Słowacji


Mobilne wakacje na Słowacji
2016-06-06
Słowacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów przez Polaków. Nic dziwnego. Znajdują się tam wspaniałe góry i gorące źródła. Oko cieszy również przyroda, która jest jedną z wizytówek Słowacji. Całkiem niezła infrastruktura transportowa może być jednak zastąpiona przez własny kamper.

Dlaczego podróż kamperem wciąga?

Słowacja jest krajem, w którym dziewicza przyroda nie jest jakimś wygórowanym standardem. Wręcz przeciwnie. Przyroda na Słowacji jest piękna i w wielu miejscach nadal jest dziewicza. Potężne słowackie góry przyciągają, a piękne doliny z rzekami są dodatkową atrakcją. Słowacja to idealna baza wypadowa na odpoczynek, stąd też bardzo duże zainteresowanie tym krajem przez miłośników kamperów. Zresztą ich liczba z roku na rok stale rośnie, również w naszym kraju. My zaś gorąco namawiamy do tego, żeby Słowację w ten sposób zwiedzać. Wcale nie muszą być to drogie wakacje, bowiem kampery używane nie kosztują dużo. Z kolei wypożyczenie kampera nie wychodzi wcale drożej niż hotel. W przypadku kampera mamy możliwość podróży w dowolne miejsce, w dowolnym czasie. Możliwość zwiedzenia najpiękniejszych łańcuchów górskich i wspaniałych dolin Słowacji przyciąga. Dodajmy do tego historyczne miasta i mamy wspaniały i bardzo rozległy kraj, przyjazny dla campingu.

 Niskie koszty wakacji

Kamper to nie tylko wygoda i możliwość podróżowania po Słowacji czy całej Europie. To również niskie koszty, a w przypadku Słowacji mają one znaczenie. Ceny hoteli w tym kraju są stosunkowo wysokie, do tego dochodzi jeszcze średnia jakość bazy hotelowej. To już powinno przekonać do campingu. W Słowacji są również mało rygorystyczne przepisy dotyczące postoju tego typu przyczep kempingowych, dlatego też kamper można zostawić praktycznie w dowolnym miejscu. Zwiedzenie Słowacji kamperem to jakieś dwa tygodnie, oczywiście wówczas zobaczymy tylko część jej piękna, oraz poznamy troszkę jej historii, mimo to nudzić się nie będziemy. Biorąc nawet pod uwagę wysokie koszty paliwa, podróżowanie kamperem jest bardzo atrakcyjne cenowo.

 Widoki to nie wszystko

Aby podsumować Słowację zwiedzaną z domu na kółkach, dodamy jeszcze, że jest to kraj bardzo atrakcyjny historycznie, kulturalnie i rozrywkowo. Kilka większych parków rozrywki, całkiem przyjazna i rozrywkowa Bratysława, gorące źródła i wspaniałe, historyczne miejsca, pamiętające jeszcze czasy, kiedy część Słowacji należała do Rzeczpospolitej, to najwspanialsze skarby. Ich nikt nie zwiedzi siedząc w hotelu, trzeba je zobaczyć podczas wycieczki objazdowej. Wierzcie na słowo.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl