Moneta Liść Klonu. Naprawdę warto mieć ją w swym portfolio


Moneta Liść Klonu. Naprawdę warto mieć ją w swym portfolio
2022-10-17
Wytwarzana od końca lat siedemdziesiątych inwestycyjna seria, zdołała już zyskać niemałą rozpoznawalność. Nic w tym zresztą dziwnego. Kanadyjskie numizmaty posiadają wiele zalet, które wyróżniają je spośród innych tego typu form kruszcu.

Aspektem, który można powiedzieć, że wybija się na pierwszy plan, jest ilość używanych w procesie produkcyjnym kruszców. Tutaj, obok bardziej oczywistych, takich jak złoto czy srebro, znalazło się miejsce również dla platyny, a także palladu. Jest to wiadomość nie byle jaka. Nie od dziś bowiem wiadomo, że im bardziej zdywersyfikowane inwestycyjne portfolio, tym większa szansa na ewentualne powodzenie w pomnażanie środków. 

Warto też dodać, że w przypadku produktów wytwarzanych przez Royal Canadian Mint, kruszce użyte do ich produkcji, muszą być wytwarzane właśnie w Kanadzie. Jest to niebagatelny walor. Take i on w pewnym sensie może przełożyć się na wyższą cenę monety, w momencie późniejszej sprzedaży. Zwłaszcza wśród miłośników i kolekcjonerów różnego typu numizmatów. W tym jednak przypadku, przed transakcją dobrze byłoby zorientować się co do cen w tym sektorze. Pozwoli to o wiele lepiej ustawić się, jeśli idzie o negocjację oraz atrakcyjność samej oferty. 

Nie można także przejść obojętnie oprócz samego kunsztu wykonania. Wiąże się z nim zresztą swego rodzaju paradoks. Wynika on z faktu, że tytułowy motyw klonowego liścia, jest w gruncie rzeczy niezbyt skomplikowany. Jednak mimo tego, stworzono go z dbałością o wiele szczegółów. Podobnie jest zresztą również w przypadku motywu na odwrocie kanadyjskich numizmatów. Jest nim podobizna aktualni panującego w Zjednoczonym Królestwie władcy. Jak wiemy, przez dekady, była nią ówcześnie panująca królowa, a więc Elżbieta II. Całość od strony wizualnej, było zresztą ze sobą bardzo spójne, jednocześnie przykuwając uwagę. Wydaje się, że w przypadku wyrobu menniczego, lepszych proporcji, nie można chyba sobie wyobrazić. 

Dodajmy, że relatywnie od niedawna Royal Canadian Mint ma dla swych klientów dość ciekawą propozycję. Jakiś czas temu na rynku zaczęły się pojawiać pakiety Klonowego Liścia. W jego skład wchodzi w sumie kilkadziesiąt numizmatów. Waga każdego z nich, to jeden gram złota. Taki pakiet szczególnie powinien zainteresować tych, którzy chcieliby umiejętnie rozłożyć przyszłe zyski. Zwłaszcza w ujęciu długoterminowym, do czego monety bulionowe nadawać się będą wprost idealnie. 

Jak widać, kanadyjska seria monet łączy w sobie wiele cech, dzięki którym taka forma kruszcu będzie cennym uzupełnieniem niemal każdego inwestycyjnego portfolio. Niewątpliwa jakość, kunszt wykonania oraz doświadczenie poparte kilkoma dekadami rynkowej obecności sprawiają, że Klonowy Liść, to wybór niemal doskonały.  

Po wiecej zlotych monety bulionowych i zlota inwestycyjnego zapraszamy na strone Tavex, firmy ktora od ponad 30 lat dziala na rynku metali szlachetnych w calej Polsce. Zlote monety bulionowe, sa dostepne od reki w salonach i z dostawa w 24godziny!


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl