Na co uważać przy braniu pożyczki?


Na co uważać przy braniu pożyczki?
2018-02-27
Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? W takim przypadku warto pomyśleć o pożyczce. Aktualnie możemy wnioskować o nią zarówno w bankach, jak i pozabankowo. Na co powinniśmy uważać?

Oczywiście, najlepiej mieć poduszkę finansową, która pomoże nam w razie niespodziewanych wydatków. Jednak nie każdy z nas ma wystarczające oszczędności – wówczas rozwiązaniem może być szybka pożyczka przez internet albo w placówce.

Dzisiaj pożyczkę gotówkową możemy otrzymać zarówno w bankach, jak i w pozabankowych firmach pożyczkowych, na przykład Kokos.pl. Aby mieć pewność, że wybraliśmy odpowiednia ofertę, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. O czym pamiętać?


Porównaj różne oferty

Pożyczki mogą różnić się pomiędzy sobą kosztami w dużym stopniu – nie lubimy przepłacać, dlatego najlepiej zapoznać się z różnymi ofertami. W tym celu możemy wykorzystać rankingi i kalkulatory pożyczkowe, które znajdziemy w sieci.

Wiele serwisów, w tym wspomniany już Kokos.pl pozwala na zapoznanie się z kosztami po wpisaniu wysokości oraz okresu spłaty pożyczki. Dzięki temu znalezienie najlepszej oferty będzie jeszcze prostsze.

Sprawdź warunki

Jeśli nie chcesz otrzymać odmowy uzyskania pożyczki, pamiętaj o tym, żeby zapoznać się z warunkami jeszcze przed złożeniem wniosku.

Warto pamiętać o tym, że posiadanie negatywnej historii kredytowej w BIK oraz w innych bazach poważnie utrudnia pożyczenie pieniędzy!

Zapoznaj się z opiniami klientów

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrana przez ciebie pożyczka przez internet albo w placówce będzie bezpieczna, sprawdź, co sądzą o niej klienci.

Opinie na temat pożyczek można sprawdzić już teraz przez internet – znajdziemy je na licznych forach on-line oraz w serwisach porównujących oferty.

Uważaj na wysokie opłaty za rozpatrzenie wniosku

Jeśli nie chcesz narażać się na niebezpieczeństwo, uważaj na te pożyczki, które wymagają od ciebie przekazania wysokiej opłaty za rozpatrzenie wniosku, na przykład przez wysłanie SMS na wysokopłatny numer.

W przypadku pożyczek internetowych jedyną opłatą przed udzieleniem pożyczki powinna być opłata weryfikacyjna, która najczęściej wynosi 1 grosz.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl