Na filmowym polu bitwy – wojenne produkcje w TNT


Na filmowym polu bitwy – wojenne produkcje w TNT
2021-06-07
Zrealizowanie filmu o konflikcie zbrojnym to nie lada sztuka. Twórcy muszą zadbać o realistyczne warunki i szacunek do historii. W poniedziałkowe wieczory TNT zaprezentuje cykl „Kino wojenne”.

Najlepszy film wojenny według Quentina Tarantino

„Ofiary wojny” opowiadają o prawdziwej historii oddziału amerykańskiej armii, który napadł na dziewczynę z wietnamskiej wioski. Brian De Palma chciał nakręcić tę opowieść już w momencie, kiedy w „The New Yorker” ukazał się reportaż o tym tragicznym zdarzeniu. Dzięki zaangażowaniu reżysera i aktorów takich jak Sean Penn i Michael J. Fox, „Ofiary wojny” utrzymały bardzo wysoki poziom. Sam Quentin Tarantino w jednym z wywiadów stwierdził, że jest to najlepszy film o wojnie w Wietnamie, jaki kiedykolwiek został nakręcony.

Ochroniarz Hitlera konsultantem „Walkirii”

Ekipie „Walkirii” również zależało na autentyczności. Spory udział w rozwoju wydarzeń na planie miał Tom Cruise, który jest fizycznie bardzo podobny do swojego pierwowzoru: podwójnego agenta Clausa von Stauffenberga. Scenarzysta Christopher McQuarrie zainspirował się wizytą w Bendlerblock, siedzibie niemieckiej partyzantki, i to właśnie tam chciał nakręcić film. Twórcy przeszli wiele etapów przygotowań. McQuarrie postawił wszystko na jedną kartę i skonsultował treść scenariusza z… żyjącym jeszcze wtedy ochroniarzem Hitlera, Rochusem Mischem.

Najgorsze 10 dni wojny w Wietnamie

Wojna w Wietnamie to temat często podejmowany przez filmowców. W nowym cyklu TNT pojawi się on dwukrotnie, również w produkcji „Hamburger Hill”. Wykorzystano w niej nie tylko rzeczywiste zdjęcia z pola walki, ale także nazewnictwo: wszyscy bohaterowie otrzymali imiona realnych osób, z którymi scenarzysta James Carabatsos znalazł się na froncie. Do efektu końcowego przyczynili się konsultanci z Wietnamu, którzy dbali o szczegóły w kontekście wiarygodności treści. Produkcja zyskała też rozgłos z powodu czasu, w jakim się ukazała: miesiąc wcześniej premierę miał legendarny „Pełen magazynek” Kubricka i „Pluton” Oliviera Stone’a – obydwie opowiadały o tamtym konflikcie.

Aktorzy „Dział Navarony” byli żołnierzami

Czerwcowy cykl TNT zakończy seans „Dział Navarony” – film miał swoją premierę w 1961 roku. Wystąpił tu jeden z najsłynniejszych hollywoodzkich gwiazdorów ówczesnej ery, Gregory Peck. Inny aktor, Sir Anthony Quayle był dowódcą oddziału partyzanckiego w Albanii. Spośród obsady również Michael Trubshawe i David Niven w młodości uczestniczyli w walkach wojennych. Choć „Działa Navarony” są oparte na fikcyjnej powieści, autentyczne przeżycia ekipy filmowej pozwoliły twórcom nadać produkcji rzeczywistego wymiaru.

Plan emisji:

07.06, godz. 21:20 – „Ofiary wojny”

14.06, godz. 20:40 – „Walkiria”

21.06, godz. 21:00 – „Hamburger Hill”

28.06, godz. 21:10 – „Działa Navarony”

 

 

O TNT

TNT to ulubione miejsce dla ponadczasowych produkcji filmowych i serialowych. Szybka akcja, charakterne postaci, brawurowe kreacje aktorskie największych gwiazd – wszystko to czeka na widzów w programie stacji. W każdym miesiącu mogą liczyć oni na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu”czy „Tropiciele”. Szeroka gama różnych obrazów filmowych to gwarancja rozrywki pełnej emocji. TNT jest kanałem nadawanym w jakości HD, należącym do koncernu WarnerMedia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie
tnt-tv.pl.

 

Biuro prasowe

Plac Trzech Krzyży 10/14

00-499 Warszawa

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:

PR.Turner.Polska@turner.com

 

Emila Rybak 

Marketing & PR 

emila.rybak@warnermedia.com  

+48 512 027201 

 

Joanna Hała

PR Manager | dotrelations

joanna.hala@dotrelations.pl  

+48 690 995 770


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dotPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl