Narty na wiosnę – Ski Passy za darmo


Narty na wiosnę – Ski Passy za darmo
2023-03-14
W tym sezonie ceny wyjazdu na narty, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, poszły w górę. Składa się na to przede wszystkim wyższa cena noclegów, paliwa oraz ski passów.

Badania wskazują, że ponad połowa Polaków nie wyjeżdża w trakcie ferii zimowych w ogóle, a urlop w tym okresie zadeklarowało jedynie 18% naszych rodaków.* Czy narty będą dostępne tylko dla najzamożniejszych, a tani wyjazd w góry to oksymoron? Niekoniecznie – warto sprawdzić promocje poza sezonem, kiedy ceny spadają nawet o połowę.

Marzec i kwiecień w Polsce to przedwiośnie – zazwyczaj jest chłodno, wietrznie, błotniście i szaro, a resztki śniegu topnieją na stokach. Jednak w tym okresie w Alpach sezon narciarski trwa w najlepsze, dlatego warto się przyjrzeć tamtejszym ośrodkom. Zwłaszcza, że ceny po sezonie bywają o połowę niższe. Można także liczyć na darmowe ski passy, co przy tygodniowym wyjeździe stanowi sporą oszczędność. 

- Wbrew pesymistycznym prognozom w samym grudniu i styczniu Livigno odwiedziło 86 000 Polaków. Teraz czekamy na kolejnych turystów z Polski, bo sezon narciarski w Livigno trwa do maja. Narty poza sezonem mają dużo plusów: stoki są doskonale przygotowane, a dni dłuższe i cieplejsze, dzięki czemu można się zrelaksować jedząc obiad na restauracyjnych tarasach w słońcu, a nawet poopalać. Jazda w tym okresie jest wyjątkowo relaksująca, na pewno osoby kochające narty będą zachwycone. Nie ma tłumów i jest dużo bardziej leniwie, ale miasteczko tętni życiem i jest to idealny czas na apres ski – opowiada Letizia Ortalli z biura turystyki Livigno.

DARMOWE SKI PASSY DLA WSZYSTKICH

Od 15 kwietnia do 1 maja 2023 r. w Livigno obowiązują darmowe ski passy. Jednak, żeby je otrzymać należy dokonać rezerwacji noclegu za pośrednictwem strony internetowej Livigno - ZIMOWY RAJ W ALPACH!. Darmowe karnety na wszystkie wyciągi otrzyma każdy, kto zostanie na minimum 4 noce w hotelu lub na 7 nocy w apartamencie. Promocja obowiązuje przez cały okres pobytu dla wszystkich gości resortu. 

CENY POZA SEZONEM

Ceny noclegu poza sezonem także spadają, często nawet o połowę. W kwietniu we włoskim kurorcie Livignio za siedem nocy w apartamencie dwuosobowym lub studio z kuchnią wystarczy zapłacić 2.400 zł. Natomiast tygodniowy pobyt ze śniadaniem i obiadokolacją w ekskluzywnym hotelu czterogwiazdkowym to już koszt około 8.400 zł za parę. W tej cenie dostajemy we włoskim „Małym Tybecie” gwarancję pogody, 74 trasy narciarskie o łącznej długości 115 km, 32 wyciągi, w tym 6 gondol, 9 szkółek narciarskich i 150 instruktorów, a dla najmłodszych centrum rozrywki – Park Lupigno, gdzie można zostawić dzieci pod opieką animatorów oraz park wodny Aquagranda ze strefami dedykowanymi rodzinom, superszybkimi zjeżdżalniami i opcją nurkowania VR.

SPECJALNA OFERTA DLA RODZIN 

Na wiosnę Livigno przygotowało wyjątkową ofertę cenową dla rodzin. „Tydzień Rodzinny” trwa od 25 marca do 1 kwietnia, gdy nie ma już tłumów i jest najcieplej. W ramach promocji pierwsze dziecko do 12. roku życia, któremu towarzyszyć będzie dwójka dorosłych otrzyma zakwaterowanie w hotelu za darmo, a za każde dodatkowe dziecko urodzone w 2011 roku lub później rodzice zapłacą jedynie połowę ceny.  W tych terminach, jeżeli oboje opiekunów wykupi ski passy, wszystkie dzieci otrzymają je za darmo. Bezpłatne lekcje narciarskie i sprzęt będą dostępne dla jednego dziecka, o ile rodzić także będzie korzystał z wypożyczalni oraz zajęć z instruktorem, natomiast drugie dziecko otrzyma 50% zniżki na te usługi. Szczegółowe  zasady korzystania z oferty można znaleźć pod linkiem: https://www.livigno.eu/en/holiday-offers/family-week-offer

*Źródło: badanie rankomat.pl przeprowadzone w styczniu 2023 r. na ogólnopolskiej próbie 814 osób. Strona Livigno w języku polskim znajduje się pod linkiem: Livigno - ZIMOWY RAJ W ALPACH!


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

k.zajkowska@agencjafaceit.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl