NFQ Technologies uruchomiła w Polsce program „Work From Anywhere”


NFQ Technologies uruchomiła w Polsce program „Work From Anywhere”
2022-10-13
Dla firm IT praca zdalna staje się standardem. Inżynierowie oprogramowania mogą już pracować z każdego zakątka na świecie, a kolejne firmy po prostu akceptują ten fakt.

NFQ Technologies, międzynarodowa firma IT pomagająca globalnym markom w tworzeniu innowacji, która niedawno otworzyła oddział w Krakowie, uruchomiła w Polsce program „Work From Anywhere”. Umożliwia on pracownikom pracę z dowolnego miejsca na świecie z zachowaniem przywilejów wynikających z zatrudnienia na etacie. To kolejny przykład pokazujący, że w branży technologicznej miejsce zamieszkania przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.

Program „Work From Anywhere” został z sukcesem wprowadzony w litewskich centrach rozwoju oprogramowania NFQ już w 2020 roku. Była to odpowiedź na oczekiwania pracowników, aby w szerszym stopniu wprowadzić pracę zdalną w firmie. Chciało tego 93% osób zatrudnionych w NFQ. Program okazał się dużym sukcesem przyczyniając się do wsparcia procesów rekrutacyjnych nowych pracowników i zwiększenia zadowolenia obecnych pracowników.

„W tym momencie pracownicy NFQ mieszkają i pracują z takich krajów, jak m.in. Belgia, Cypr, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, czy Wyspy Kanaryjskie. Jednocześnie nie odnotowano żadnego spadku ich wydajności, a wręcz zaobserwowano wzrosty w tym obszarze. Generalnie w przypadku naszej firmy potwierdziły się wyniki badania firmy Gallup, według których pracownicy pracujący zdalnie są 20-25% bardziej produktywni i szczęśliwsi niż ci pracujący w biurze. Teraz przyszła pora na udostępnienie takich samych możliwości naszym polskim pracownikom” – powiedziała Rasa Stratkauskienė, kierująca działem HR w NFQ.

Potrzebny jest tylko dobry internet

Wszyscy pracownicy NFQ w Polsce mogą liczyć na pełną opiekę i wsparcie ze strony firmy, bez względu na to, z jakiego zakątka świata będą pracować. Obejmuje to pomoc w uzyskaniu opieki medycznej w kraju zamieszkania czy dostawę i serwis sprzętu potrzebnego do pracy. Jedyną naprawdę niezbędną rzeczą jest dobry internet oraz możliwość zestawienia szyfrowanych połączeń VPN.

Przedstawicielka NFQ wskazuje także, że pewnym ograniczeniem dla pracowników może być polityka wizowa krajów spoza UE. Chcąc pozostawać legalnie zatrudnionym w polskiej firmie i mieć w Polsce swoją rezydencję podatkową, należy liczyć się z tym, że pobyt w danym kraju nie będzie mógł być dłuższy niż 6 miesięcy na rok. Jednak i to ograniczenie można obejść, np. przez zatrudnienie w jednej ze spółek córek NFQ, które działają w danym kraju lub regionie. Oprócz Polski, NFQ ma swoje biura także m.in. w Niemczech, Singapurze czy Wietnamie. Coraz więcej krajów wprowadza także ułatwienia dla pracowników zdalnych oferując wizę dla cyfrowych nomadów.    

„Każdy nasz pracownik, bez względu na miejsce pracy, musi być dostępny choć przez jakiś czas w godzinach biurowych w Polsce. To z reguły w zupełności wystarcza, żeby rozwiązać problem różnych stref czasowych. Z kolei ewentualne problemy z wydajnością pracy są na bieżąco kontrolowane przez bezpośredniego przełożonego, jednak z doświadczeń w naszych  litewskich biurach wynika, że sytuacje spadku wydajności w pracy zdalnej są niezwykle rzadkie” – wyjaśnia Paulius Insoda, CEO w NFQ.

Ponad 100 specjalistów do zatrudnienia

NFQ chce zatrudnić do swojego krakowskiego biura ponad 100 doświadczonych specjalistów w ciągu najbliższych kilku lat. W szczególności NFQ szuka ludzi z kompetencjami w następujących obszarach: JVM, C#/.NET, +Javascript, React Native, Python, TypeScript i PHP, zarządzanie projektami, analiza biznesowa i analiza danych, a także zarządzanie zasobami ludzkimi. NFQ planuje także znaleźć w Polsce inżynierów infrastruktury oprogramowania zainteresowanych współpracą z zespołami firmy poza Polską.

Polski oddział już teraz pomaga w realizacji projektów dla klientów NFQ Technologies, wśród których jest m.in. największa na świecie platforma z ofertami najmu HomeToGo. 

NFQ zatrudnia ponad 800 osób na świecie. Firma pomaga w stworzeniu cyfrowej strategii i w jej realizacji przedsiębiorstwom, które szukają możliwości zbudowania przewagi konkurencyjnej i skalowania swojego biznesu za pomocą inżynierii oprogramowania i rozwoju produktów, cyfryzacji, business intelligence i data science. NFQ świadczy też usługi UX, UI, CRO i konsultingowe dla firm z takich branż, jak turystyka, sprzedaż wielokanałowa, transport, logistyka i ekonomia współdzielenia.

Dodatkowe informacje na temat NFQ Technologies, a także listę stanowisk, na które firma szuka aktualnie kandydatów, można znaleźć na stronie https://www.nfq.pl.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl