Nominacje dla 'Marzycielki' na festiwalach PRIX EUROPA i EnergaCAMERIMAGE


Nominacje dla 'Marzycielki' na festiwalach PRIX EUROPA i EnergaCAMERIMAGE
2022-10-25
Serial znalazł się na liście nominacji festiwalu PRIX EUROPA do tytułu ‘Best TV Fiction’ oraz wśród 10 produkcji pretendujących do miana ‘najlepszego serialu roku’ EnergaCAMERAIMAGE.

Nominacje największego europejskiego festiwalu filmowego PRIX EUROPA, oraz największego i najbardziej znanego festiwalu poświęconego sztuce operatorów filmowych EnergaCAMERIMAGE właśnie zostały ogłoszone. Wśród produkcji konkurujących o prestiżowe tytuły znalazł się serial 'Marzycielka - stając się Karen Blixen', który miał swoją premierę na festiwalu filmowym w Cannes. To wspólne dzieło Viaplay i Zentropa, w którym w główną rolę wcieliła się Connie Nielsen ('Wonder Woman', ’Adwokat diabła’, 'Gladiator'), będąca jednocześnie producentką wykonawczą serialu. Zwycięskie tytuły poznamy w październiku i listopadzie.

 

Nominacja ‘Best TV Fiction’

PRIX EUROPA to jedyny taki festiwal w Europie. Co roku nagradza najlepsze produkcje telewizyjne, radiowe i cyfrowe, dzieląc zwycięskie tytuły na różnorodne kategorie. W tym roku jury doceniło serial ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ umieszczając go na liście nominacji do tytułu ‘Best TV Fiction’. Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas oficjalnej ceremonii, która odbędzie się 28 października w Poczdamie w Niemczech.

PRIX EUROPA

Tym, co wyróżnia festiwal spośród innych jest unikalny system głosowania, do którego zapraszani są przedstawiciele wszystkich nominowanych produkcji, co stwarza szerokie pole do wymiany opinii pomiędzy twórcami z całej Europy. Per Daumiller, jeden ze scenarzystów serialu 'Marzycielka - stając się Karen Blixen' będzie reprezentował twórców tego obrazu podczas pokazowego tygodnia (23-28 października), jednocześnie będąc również jurorem.

'Jesteśmy podekscytowani faktem, że wyjątkowa historia jednej z największych światowych pisarek i ikon kobiecości zyskuje uznanie międzynarodowej publiczności. Nominacja w plebiscycie PRIX EUROPA 2022 to kolejny element naszej misji wprowadzania historii, opowiedzianych w niepowtarzalnym, nordyckim stylu na ekrany na całym świecie.' – komentuje Filippa Wallestam, EVP i Chief Content Officer w Viaplay Group.

 

Nominacja do tytułu ‘najlepszego serialu roku’

EnergaCAMERIMAGE to Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych z tradycją. Jury plebiscytu przyznaje nagrody najwybitniejszym światowym produkcjom już od 1993 roku. Tym razem wśród 10 produkcji pretendujących do miana ‘najlepszego serialu roku’ znalazła się również oryginalna produkcja Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’. Jury przedstawi zwycięzców wszystkich kategorii podczas festiwalowej gali 19 listopada.

EnergaCAMERIMAGE

Międzynarodowy festiwal odbywa się w Polsce i co roku wzbudza duże zainteresowanie twórców obrazów filmowych z całego świata. To jeden z najbardziej renomowanych festiwali kinematografii. Podczas EnergaCAMERIMAGE odbywają się spotkania z operatorami filmowymi, projekcje filmowe, warsztaty i seminaria prowadzone przez najwybitniejszych twórców. W związku z nominacją produkcji ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ twórców serialu będzie reprezentować reżyserka produkcji Jeanette Nordahl wraz z autorem zdjęć Aske Fossem. Tegoroczny festiwal będzie miał miejsce w Toruniu i będzie trwał od 12 listopada aż do gali finałowej 19 listopada.

‘Misja przeniesienia na ekrany wewnętrznego świata tak złożonej i ikonicznej postaci jak Karen Blixen była dla nas niezwykle inspirującym wyzwaniem. Jesteśmy podekscytowani faktem, że zostaliśmy docenieni przez tak ważną branżową organizację jak EnergaCAMERIMAGE.’ – komentują Jeanette Nordahl i Aske Alexander Foss.

‘Zarówno możliwość współtworzenia tego serialu jak i otrzymanie tak ważnych branżowych nominacji jest dla nas ogromnym zaszczytem i powodem do dumy. ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ to serial stworzony z prawdziwą pasją przez najbardziej utalentowanych duńskich twórców. Fakt, że wiele osób pokochało ten serial tak samo jak my jest dla nas bardzo ważny’ – dodaje Filippa Wallestam.

 

O SERIALU

'Marzycielka - stając się Karen Blixen' to opowieść o kobiecie, która próbuje odnaleźć swoje miejsce na Ziemi, nie zważając na oczekiwania rodziny czy społeczeństwa. Historia rozgrywa się w latach 30. i śledzi losy Karen Blixen po powrocie z Afryki Wschodniej do rodzinnego domu w Danii. Pisarka była wówczas po rozwodzie i borykała się z problemami zdrowotnymi i finansowymi, a jej marzenia legły w gruzach. Serial pokazuje drogę, którą przebyła z samego dna rozpaczy do spełnienia największego marzenia, którym był sukces pisarski, jaki udało się jej zdobyć dzięki ‘Pożegnaniu z Afryką’. Produkcja skupia się na wizualizacji jej najskrytszych myśli i magicznych opowieści, zawiera również retrospekcje z czasów, gdy mieszkała w ukochanej Afryce.

 

Sześcioodcinkowy serial jest produkcją  Viaplay Originals i Zentropa Episode. Za jej stworzenie odpowiadają Marie Cecile Gade, Karoline Leth i Charlotte Hjordt we współpracy z Belga i Stage 5 przy wsparciu Public Service Fund, Nordisk Film & TV Fond, Wallimage, belgijskiego rządu federalnego Tax Shelter i współfinansowaniu Unii Europejskiej. Producentką wykonawczą z ramienia Viaplay jest Marlene Billie Andreasen. Międzynarodową dystrybucją zajmują się TrustNordisk i Viaplay Content Sales.

 

Serial 'Marzycielka - stając się Karen Blixen' jest dostępny wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Malgorzata Urbas

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl