Nowa inwestycja OKAM z Generalnym Wykonawcą


2023-12-07
Deweloper OKAM, działający na rynku nieruchomości od blisko 20 lat, wybrał Generalnego Wykonawcę dla inwestycji mieszkaniowej, która powstanie przy ul. Dowborczyków 18 w Łodzi. Zgodnie z umową zawartą 5 grudnia 2023 r. współpraca z FineTech Construction obejmuje budowę budynku wielorodzinnego, na który składać się będzie ponad 300 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 29 do 113 mkw. Prace rozpoczną się w I kwartale 2024 roku, a ich zakończenie zaplanowano na pierwszą połowę 2026 roku.

NOW to nasza kolejna inwestycja mieszkaniowa w Łodzi - mieście, z którym jesteśmy związani od początku istnienia OKAM. Projekt zaoferuje przyszłym mieszkańcom wysoką jakość życia, a szereg udogodnień, rozwinięta okoliczna infrastruktura i dobre centralne położenie to tylko niektóre z jego atutów. Niezwykle ważne jest dla nas, że zrealizujemy go przy wsparciu doświadczonego partnera - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.


W ramach inwestycji przy ul. Dowborczyków 18 powstanie budynek o 9 kondygnacjach nadziemnych wraz z parterem oraz z 1 kondygnacją podziemną. W ofercie znajdą się kawalerki o powierzchni od 29 mkw., mieszkania 2-pokojowe liczące około 40 mkw., jak również 3- i 4-pokojowe lokale o powierzchni 90-113 mkw. Do mieszkań przynależeć będą ogródki, tarasy lub balkony, a także komórki lokatorskie. Na parterze budynku przewidziano przestrzeń usługowo-handlową.

Powierzenie nam kolejnej inwestycji przez OKAM Capital jest dowodem zaufania, jakim darzy nas od lat deweloper. Realizacja NOW będzie dla nas drugim, zaraz po rewitalizacji dawnej Fabryki Teodora Meyerhoffa, wspólnie realizowanym łódzkim projektem. Cieszy nas fakt, że dzięki współpracy obu firm, Łódź zyska kolejny spójny z otaczającą go przestrzenią projekt mieszkaniowy, wpisujący się we współczesne miastotwórcze trendy - dodaje Włodzimierz Bogiel, CEO FineTech Construction

FineTech Construction specjalizuje się w realizacji zarówno osiedli mieszkaniowych, jak i budynków biurowych czy obiektów handlowych. OKAM współpracował dotychczas z firmą m.in. przy realizacji inwestycji BOHEMA-Strefa Praga na warszawskiej Pradze-Północ. Generalny Wykonawca odpowiadał za część etapu B, a obecnie kontynuuje prace budowlane wokół etapu F oraz Warzelni.

Udogodnienia w NOW

OKAM przewidział szereg rozwiązań w ramach Nowej Polityki Jakości firmy, podnoszącej standard życia i promującej odpowiedzialny biznes. W ramach inwestycji NOW powstanie wewnętrzna strefa fitness oraz taras na ostatniej kondygnacji. Mieszkańcy będą mieli dostęp do strefy street workoutu. OKAM zapewni bazę hulajnóg i rowerów.

W ramach standardu wyposażenia każdego mieszkania w NOW deweloper wprowadzi system automatyki mieszkaniowej, pozwalający na zdalne zarządzanie lokalem. System smart home gwarantuje komfort, zapewnia bezpieczeństwo i oszczędności, a tym samym pozwala dbać o środowisko naturalne.

Centralna lokalizacja w Łodzi

Nowa inwestycja od OKAM powstanie przy ulicy Dowborczyków w Łodzi, na terenie po dawnej fabryce Teodora Meyerhoffa. W bezpośrednim sąsiedztwie NOW znajduje się już inny odrestaurowany przez dewelopera projekt - ŁÓDŹ.WORK, nowoczesne i wielofunkcyjne centrum biurowe.

NOW wpisuje się w program rozwoju Nowego Centrum Łodzi (NCŁ), obejmującego zagospodarowanie 100 hektarowej przestrzeni pod biznes, kulturę, handel, transport oraz technologie i innowacyjne rozwiązania.

Sprzedaż mieszkań ruszyła i jest prowadzona przez dewelopera OKAM.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sylwia Majcher

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl