Nowa inwestycja w Białogardzie. Commercecon buduje halę produkcyjno-magazynową dla firmy Korpo


Nowa inwestycja w Białogardzie. Commercecon buduje halę produkcyjno-magazynową dla firmy Korpo
2021-08-09
W Białogardzie powstaje kolejna inwestycja. Nowoczesną halę produkcyjno-magazynową dla Korpo Sp. z o.o. – lidera z obszaru techniki napędowej, buduje Commercecon, generalny wykonawca obiektów przemysłowych. W zakładzie o łącznej powierzchni 6010 m2 zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób.

Nowy zakład Korpo Sp. z o.o. powstaje w Białogardzkim Parku Inwestycyjnym „Invest-Park”. Będą w nim wytwarzane przekładnie oraz zespoły napędowe wykorzystywane w maszynach rolniczych i budowlanych oraz w wózkach widłowych renomowanych marek. Inwestycja pozwoli przedsiębiorstwu zwiększyć moce produkcyjne, które dotychczas opierały się na działającej od 1995 roku fabryce w Jaworze. A te, z uwagi na dynamiczny wzrost światowego sektora logistyki oraz ciągle rosnące zamówienia napływające do producentów pojazdów transportu bliskiego, stały się niewystarczające.

- Głęboka analiza wielu aspektów – zarówno ekonomicznych, jak również społecznych, pozwoliła nam na wybór miejsca najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom. Białogard bardzo przypomina nam Jawor. Nasza decyzja dotycząca lokalizacji nie jest zatem przypadkowa, widzimy w Białogardzie zarówno szansę dla siebie – w postaci dostępu do nowego rynku pracowników, jak i dla miasta. Praca w Korpo może być dla lokalnej młodzieży szansą na zdobycie ciekawego zawodu oraz stabilnego zatrudnienia – wyjaśnia Alexander Kramer, Zastępca Prezesa Zarządu Korpo Sp. z o.o.

Prace budowlane nabierają tempa. Efektem końcowym będzie nowoczesny budynek produkcyjno-magazynowy z przestrzenią biurową, o łącznej powierzchni 6010 m2. Generalne wykonawstwo powierzono firmie Commercecon, która ma ponad 20-letnie doświadczenie w kompleksowej budowie obiektów przemysłowych.

W ramach generalnego wykonawstwa odpowiedzialni jesteśmy za kompleksową realizację inwestycji w zakresie robót budowlanych, instalacyjnych, a także zagospodarowania terenu, aż po uzyskanie dla inwestora pozwolenia na użytkowanie. Technologia budowy hali została dopasowana do potrzeb wynikających z prowadzonego przez firmę Korpo innowacyjnego procesu produkcyjnego - podkreśla Robert Knap, Kierownik Budowy w firmie Commercecon.

Obiekt ma być oddany do użytkowania w listopadzie tego roku. Jednak już teraz w Jaworze trwają szkolenia pierwszych pracowników z Białogardu. – Naszym priorytetem jest wyszkolenie przyszłej kadry zarządzającej niższego szczebla w taki sposób, aby mogli stworzyć zgrany zespół i zadbać o transfer zarówno naszych technologii, standardów, jak i wyznawanych przez firmę wartości na nowy grunt– mówi Hubert Wierzbicki, Prokurent, Dyrektor Techniczny firmy Korpo Sp. z o.o. Pod koniec tego roku firma planuje rozpocząć rekrutację na stanowiska produkcyjne, a w pierwszym półroczu 2022 roku zatrudnienie w nowym zakładzie ma znaleźć 30-50 pracowników.

O wyborze Białogardzkiego Parku Inwestycyjnego na lokalizację nowego zakładu spółki Korpo zdecydował nie tylko potencjał rynku pracy. Czym jeszcze Invest-Park przyciąga uwagę inwestorów?

- Każda firma decydująca się na naszą lokalizację zdobywa solidnego partnera, który zadba o odpowiednie otoczenie do prowadzenia biznesu. Naszym atutem jest lokalizacja w pobliżu dużych ośrodków miejskich, takich jak Koszalin i Kołobrzeg, oraz bliskość trasy S6, którą szybko dojedziemy do portu lotniczego Szczecin-Goleniów. Ważny jest także koszt inwestycji – oferowane przez nas tereny są co najmniej dwukrotnie tańsze w porównaniu do dużych ośrodków, usytuowanych w niedalekiej odległości. Co więcej, nasza spółka może wybudować obiekt pod wymagania inwestora i mu go wynajmować. Będzie mógł więc rozpocząć produkcję, finansując jedynie linię produkcyjną i niezbędne do prowadzenia działalności wyposażenie – wylicza Waldemar Gorzelak, Prezes Zarządu Białogardzkiego Parku Inwestycyjnego „Invest-Park”.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

COMMERCECON
http://commercecon.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl