Nowość – Newline Engage – nowoczesne oprogramowanie już dostępne!


2022-10-30
Najnowsze oprogramowanie pozwala na tworzenie interaktywnych materiałów jak obrazy, wideo, PDF, PPT, tekst, kształty itd. Zawiera 130 inspirujących narzędzi tematycznych. Umożliwia również korzystanie z materiałów przygotowanych w formatach takich jak IWB, SMART Notebook czy Promethean Flipchart

Najnowsze oprogramowanie oferowane przez Newline Interactive z monitorami interaktywnymi wyraźnie rozwija ich możliwości. Pozwala na tworzenie interaktywnych materiałów w różnych formatach (obrazy, wideo, PDF, PPT, tekst, kształty itd.). Zawiera 130 inspirujących narzędzi tematycznych, którymi szczególnie zainteresowani będą nauczyciele. Mogą też oni korzystać z materiałów przygotowanych wcześniej w innych programach w formatach takich jak IWB, SMART Notebook czy Promethean Flipchart

Ważna wiadomość dla wszystkich użytkowników monitorów Newline jest taka, że  bezpłatny dostęp do Newline Engage jest możliwy po rejestracji produktu na stronie producenta. Z oprogramowania mogą zatem korzystać nie tylko użytkownicy najnowszej serii -  LYRA, ELARA, VEGA oraz NAOS IP+, ale wszyscy.  

 

Możliwości monitora interaktywnego definiuje dostępne oprogramowanie. To bardzo ważne, żeby można było korzystać z materiałów przygotowanych wcześniej w innych programach. Newline Engage oferuje takie możliwości. Gotowe lekcje przygotowane wcześniej w IWB, SMART Notebook czy Promethean Flipchart czyli na przykład przy użyciu monitorów interaktywnych innych marek można nie tylko otworzyć, ale również wprowadzać modyfikacje.

Oprogramowanie jest w języku polskim, a jeden klucz licencyjny może być użyty do 5 razy co daje możliwość instalacji na wielu urządzeniach.

 

Tworzenie materiałów

Newline Engage  pozwala na zebranie wielu treści, obrazów, filmów, kształtów, tekstów, oraz dokumentów w jednym miejscu i stworzenie materiałów do zajęć korzystając z szerokiego wyboru interaktywnych narzędzi.

Do dyspozycji mamy bibliotekę zawierająca różne tła, możliwość wyboru kartki w kratkę, linię czy z układem współrzędnych, a także opcję wyboru własnej grafiki. Możemy też wybrać kolor kartek.

Korzystając z górnego menu wprowadzamy tekst, rysujemy dowolnym kolorem i zmazujemy za pomocą gumki. Narzędzie rysowania w Newline Engage jest bardzo rozbudowane co można wspaniale wykorzystać na monitorze obsługiwanym dotykowo. Nie chodzi tylko o kolory i narzędzia np. ołówek, pióro czy pędzel, ale także stemple i symulacje kredy.

Do wyboru mamy też liczne kształty figur, których parametry możemy łatwo zmieniać. Jest też możliwość dodawania własnych obiektów oraz korzystania z gotowych szablonów

 

Szeroka gama interaktywnych zajęć

Korzystając z górnego menu możemy wybrać interaktywne działania z bogatej palety podzielonej na osiem sekcji. Wśród nich jest m. in - dopasowanie, prawda/fałsz, porównanie, uzupełnianie zdań i odkrywanie. Dostępne są również diagramy i zestaw przydatnych narzędzi. Można robić zrzuty ekranu i nagrywać lekcję, edytować i później odtwarzać. Można dodawać zdjęcia z Google. Narzędzie „Kurtyna” pozwala ukryć dane i odsłonić je we właściwym momencie. Dostępne są również przybory geometryczne takie jak linijka, ekierka, kątomierz, a nawet cyrkiel.

Bardzo przydatnym narzędziem oprócz klasycznego zegara, jest stoper i zegar z odliczaniem czasu. Reflektor w kształcie koła lub kwadratu pozwala podświetlić żądana cześć ekranu – z przyciemnieniem pozostałej. Lupa pozwala powiększyć szczegóły konkretnego miejsca na monitorze.  

Dla przedmiotów ścisłych przygotowano specjalną zakładkę. Do dyspozycji mamy szeroką gamę kształtów i symboli matematycznych, a także interaktywny edytor równań i narzędzie do tworzenia wykresów. Równie atrakcyjne zasoby przygotowano do fizyki i chemii – z możliwością zmieniania właściwości i poziomów cieczy w pojemnikach.

 

Korzystanie z zasobów własnego konta Google

Logowanie do własnego konta Google jest bardzo proste. Korzystając z telefonu można zeskanować wyświetlony na ekranie kod QR albo skorzystać z klasycznego logowania wpisując dane.

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl