Nowość w domowych rusztowaniach. KRAUSE wprowadza do oferty dwa nowe modele składane


Nowość w domowych rusztowaniach. KRAUSE wprowadza do oferty dwa nowe modele składane
2022-07-25
Zadania związane z utrzymaniem domu w nienagannym stanie technicznym wymagają często korzystania z drabiny lub innego sprzętu do prac na wysokości, np. podestu lub rusztowania. Ale czy rusztowanie to dobry wybór dla właścicieli domów lub niewielkich firm remontowych?

Zdecydowanie tak, jeśli będzie to kompaktowy model, który nie wymaga skomplikowanego montażu. Firma KRAUSE wprowadza właśnie na rynek dwa modele jezdnych rusztowań składanych: z serii CORDA oraz MONTO RollTec. Co je wyróżnia?

Istnieje obiegowa opinia, że rusztowania są ciężkie, trudne w montażu i nie nadają się dla użytkowników indywidualnych. Co więcej, podobno nie sprawdzają się także w przypadku małych firm remontowych, ponieważ częsta zmiana miejsca ich wykorzystania oraz przewożenie pomiędzy realizacjami jest mocno kłopotliwe. Nowe modele oferowane przez KRAUSE całkowicie temu zaprzeczają – są kompaktowe, wykonane z lekkich profili aluminiowych i co najważniejsze – nie trzeba tracić czasu na ich montaż oraz demontaż.

Szybko i mobilnie

W obawie przed długim i trudnym montażem, użytkownicy indywidualni i pracownicy małych firm remontowych rezygnują podczas prac na niedużej wysokości z rusztowań na rzecz innych, nie zawsze równie komfortowych i stabilnych rozwiązań. W odpowiedzi na te obawy firma KRAUSE wprowadza do oferty modele lekkich rusztowań składanych, które gotowe są do wykorzystania dosłownie w chwilę. Zaledwie dwóch czynności potrzeba, by przygotować wybraną konstrukcję do pracy – rozłożyć moduł bazowy i zawiesić podest.

Zarówno model CORDA, jak i RollTec z serii MONTO wyposażone zostały w 4 rolki jezdne (z hamulcem), co pozwala na łatwą zmianę ustawienia. Ponadto, kompaktowe wymiary rusztowań sprawiają, że bez problemu zmieszczą się w standardowy otwór drzwiowy, dlatego równie dobrze sprawdzą się podczas prac wykonywanych wokół domu, jak i w środku. Co ważne, w wersji złożonej zajmują naprawdę niewiele miejsca, dlatego ich przechowywanie lub ewentualny transport nie stwarzają problemu.

 

Bezpiecznie i komfortowo

Oba modele zaprojektowane i wykonane zostały zgodnie z normą DIN EN 1004 i są atestowane przez niezależną organizację certyfikującą TÜV. Rusztowanie CORDA zostało wyposażone w podest o wymiarach 125x50 cm i wytrzymuje obciążenie do 150 kg, a RollTec – 150x60 cm o maksymalnej nośności do 180 kg – mogą zatem z powodzeniem pomieścić nie tylko użytkownika, ale także niezbędne materiały oraz narzędzia. W obu przypadkach podest został pokryty antypoślizgowym wykończeniem, zatem gwarantuje bezpieczeństwo prac także w trudnych warunkach zewnętrznych. Jego wysokość można szybko zmieniać co szczebel (maksymalny poziom to 90 cm), dopasowując wysokość roboczą do aktualnych potrzeb.Rusztowania składane są coraz chętniej wybierane przez właścicieli domów z ogrodem. Osobom mało doświadczonym w pracach na wysokości gwarantują zdecydowanie większy komfort oraz bezpieczeństwo prac niż drabiny. Do tego tak jak one są natychmiast gotowe do wykorzystania i po złożeniu nie zajmują wiele miejsca. Z drabinami mogą „przegrywać’ jedynie wysokością roboczą, choć ta, którą oferują rusztowania składane (2,9 m) i tak wystarcza, by wykonać większość prac wewnątrz pomieszczeń, a także wokół budynku.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KRAUSE Sp. z o.o.
http://www.krause-systems.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl