O czym myślą studenci prawa?


2018-12-05
Młody człowiek studiujący prawo będzie mieć szansę w perspektywie kilku lat wybierać spośród wielu możliwości – niektórzy z nich mogą pracować dla przykładu w różnych urzędach albo na uniwersytetach. Sporo ma zamiar jednak sprawdzić swoje siły na aplikacji.

Prywatna kancelaria adwokacka Warszawa, Kraków, Wrocław: wszystko da się osiągnąć!

Jeśli zapytamy studenta prawa, co zamierza zrobić ze swoją przyszłością, powie z pewnością coś typu: „własna kancelaria adwokacka Kraków, może Warszawa”. Adwokat to przecież jeden z cieszących się największym szacunkiem zawodów, a mimo to rozsądnie jest dokładnie się zastanowić: czy naprawdę się na tym dorobimy? Środowisko prawników jawnie wyznaje, że zarządzanie własną kancelarią nie w każdym przypadku okazuje się równie opłacalne jak wyobrażają sobie studenci.

Zbyt wielu studentów prawa

Nieobojętna jest na pewno rosnąca w siłę ilość ludzi, którzy studiują prawo, jak również liczba aplikantów. Uczelnie mogą dziś przyjąć rekordową liczbę abmitnych ludzi, do egzaminów aplikacyjnych przystępuje coraz więcej przyszłych adwokatów. Wymusi to w dłuższej perspektywie zaniżenie wartości usług prawniczych (tak działa konkurencja). Już dzisiaj poniektóre kancelarie martwią się o swój dalszy byt. Co będzie działo się w kolejnych latach i czy własna kancelaria ciągle – mimo wszystko – będzie symbolem sukcesu, czy też przeciwnie, bowiem do interesu trzeba będzie całkiem sporo dokładać?


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl