Od czego rozpocząć zakładanie ogrodu?


Od czego rozpocząć zakładanie ogrodu?
2016-05-30
Wiesz już, że chcesz mieć ogród, masz kilka pomysłów ale ciągle nie wiesz jak się za to zabrać. Jeżeli pytanie od czego rozpocząć zakładanie ogrodu nie daje Ci spokoju, zaufaj profesjonalistom.

Od czego rozpocząć zakładanie ogrodu? Od planowania. Kto nie planuje, ten planuje zawalić, powiada stare przysłowie i ciężko się z nim nie zgodzić. Nie musisz jednak robić wszystkiego sam. Zawsze możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów. Wystarczy, że wpiszesz w Google zakładanie ogrodów Łódź, Warszawa, czy Kraków, a wszystkimi czynnościami zajmą się ludzie do tego przeszkoleni.

 

Po pierwsze nasze marzenia o ogrodzie zaczynamy spełniać dopiero wtedy, gdy mamy już wybudowany dom. W innej kolejności będzie to zmarnowana praca. Pierwszym etapem będzie przygotowanie i oczyszczenie terenu pod ogród. Trzeba z niego usunąć, chwaty, aby później nie odrosły.

 

Potem powinno stworzyć się projekt ogrodu. Wstępne szkice będą w miarę czasu przekształcały się w coraz bardziej dokładne plany. W dalszej kolejności kształtuje się teren- formuje pagórki, wniesienia i zagłębienia- na przykład pod oczko wodne lub staw. Na odpowiedniej głębokości- co najmniej trzydzieści centymetrów umieszcza się przewody elektryczne, które potem posłużą do zasilania oświetlenia. Na tym etapie rozplanowuje się też ścieżki inne miejsca w ogrodzie- altanki i grile. Jeżeli w planach ogrodu są schody, murki oporowe, pergole lub trejaże, to właśnie teraz jest pora na ich przygotowanie. W dalszej kolejności trzeba przygotować glebę- zastosować nawozy lub użyć zupełnie nowej gleby.

 

Potem nadchodzi czas na system nawadniający. Zautomatyzowany nowoczesny system nawadniający znacznie oszczędzi czas i sprawi, że chwile spędzone w ogrodzie będą relaksem a nie ciężką pracą. Potem nadchodzi pora na posadzenie roślin- drzew, krzewów i kwiatów, zgodnie z wcześniejszym projektem. Wraz z roślinami można zasiać, lub rozłożyć trawę.


Przydomowe ogrody stają się coraz bardziej popularne. Ludzie chcę mieć kawałek zielonej przestrzeni tylko dla siebie, miejsce gdzie będą mogli zrelaksować się i odprężyć bardziej niż w parku lub innych publicznych terenach zielonych. W każdym większym mieście bez trudu można znaleźć firmę, projektującą ogrody.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl