Odpływ Advantix Cleviva – nieograniczone możliwości aranżacji strefy prysznica


Odpływ Advantix Cleviva – nieograniczone możliwości aranżacji strefy prysznica
2022-01-26
Odpływy podłogowe pozwalają na znacznie większą swobodę w projektowaniu łazienki, niż tradycyjny brodzik. Model Advantix Cleviva firmy Viega możemy umieścić w dowolnym miejscu strefy prysznica, na przykład centralnie lub przy samej ścianie.

Ciekawym, niestandardowym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą kilku odpływów w linii prostej, albo ułożenie ich w kształcie narożnika lub litery „U”. Wygląda to bardzo efektownie, a jednocześnie zapewnia większą wydajność.

Łazienka już dawno przestała być jedynie pomieszczeniem pełniącym funkcje sanitarne. Coraz częściej traktowana jest jako strefa relaksu, gdzie komfort i estetyka nabierają szczególnego znaczenia. Dlatego architekci i klienci poszukują dziś rozwiązań, pozwalających zaaranżować wnętrze łazienki w atrakcyjny i indywidualny sposób. Dotyczy to zarówno prywatnych mieszkań, jak i obiektów komercyjnych.

Odpływ Advantix Cleviva to doskonała odpowiedź na te oczekiwania. Eleganckie profile ze stali nierdzewnej dostępne są w wersji z jednym zaokrąglonym, lub dwoma prostokątnymi otworami, przez które odpływa woda. Oferta obejmuje również ciekawe warianty kolorystyczne, zgodne z aktualnymi trendami: czarny szczotkowany, złoty szczotkowany, szampański szczotkowany i złota miedź szczotkowana. Pozwala to idealnie dopasować odcień odpływu do innych elementów wyposażenia łazienki.

Pełna swoboda w projektowaniu

Firma Viega oferuje odpływ w długościach: 800, 1000 lub 1200 mm. W zależności od potrzeb klienta można go skrócić lub dowolnie przedłużyć łącząc ze sobą kilka profili. W tym celu wystarczy jedynie zamontować odpowiednią ilość odpływów punktowych, odprowadzających wodę. Łączenie profili jest wyjątkowo proste, ponieważ są one zakończone z obu stron równą, płaską powierzchnią. Proponowane rozwiązanie techniczne pozwala również zainstalować niezwykle efektowne odwodnienia, łącząc profile kątowo w kształcie litery „L” lub „U”. Niepotrzebne są przy tym żadne specjalne łączniki, ani dodatkowe elementy montażowe, jak w przypadku innych tego typu produktów. Projekty z wykorzystaniem połączonych odpływów prysznicowych, świetnie sprawdzą się w dużych łazienkach i salonach kąpielowych albo na basenach, czy w strefach SPA. Atrakcyjny wygląd takiego odwodnienia idzie przy tym w parze ze zwielokrotnioną wydajnością odprowadzania wody. Wymagane długości pośrednie uzyskujemy poprzez symetryczne skrócenie płaskich zakończeń o maksymalnie 10 cm z każdej strony. W wyjątkowych sytuacjach profil można przyciąć nawet do długości 300 mm.

Łatwy i bezpieczny montaż

Advantix Cleviva to oryginalne rozwiązanie, łączące szerokie możliwości aranżacyjne odpływu liniowego z praktycznymi zaletami montażowymi odwodnienia punktowego. Woda jest tutaj odprowadzana w wąskim profilu o odpowiednim spadku do centralnego wpustu z zamontowaną fabrycznie matą uszczelniającą. Dzięki temu montaż korpusu i integracja z uszczelnieniem cienkowarstwowym są znacznie łatwiejsze, efektywniejsze i bezpieczniejsze.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandpromotions

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl