Odzyskiwanie odszkodowań za uszczerbek na zdrowiu


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Odzyskiwanie odszkodowań za uszczerbek na zdrowiu
2018-10-05
Gdy doznamy uszczerbku na zdrowiu wskutek wypadku, skupiamy się na jak najszybszym powrocie do pełnej sprawności. Pomóc w tym może chociażby odszkodowanie. Czym jest uszczerbek na zdrowiu?

Drobne wypadki mogą zdarzyć się praktycznie wszędzie. Winę za nie ponosimy sami, osoby trzecie, lub czynniki zewnętrzne, w postaci awarii auta. Każde takie nieprzyjemne zdarzenie niesie ze sobą konsekwencje zdrowotne. Uszczerbek na zdrowiu to nic innego, jak trwałe lub tymczasowe uszkodzenie ciała lub roztrojenie zdrowia. Pierwszy aspekt odnosi się do naruszenia integralności tkanek i narządów. Mowa tu o wszelkiego rodzaju złamaniach, zranieniach, czy zwichnięciach. Roztrojenie zdrowia natomiast ma miejsce wówczas, gdy na skutek wypadku dochodzi do zakłócenia prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Kto może ubiegać się o odszkodowanie?

O odszkodowanie może ubiegać się każdy, kto doznał uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku komunikacyjnego, wypadku przy pracy, czy błędu medycznego. Według kodeksu cywilnego osoba poszkodowana ma prawo ubiegać się z tego tytułu o odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz rentę. Wielu ubezpieczycieli odmawia często wypłaty odszkodowania i zwrotu kosztów, podczas gdy ubezpieczony ma do tego pełne prawo. Każdy może zwracać się o zwrot kosztów leczenia, zarówno tego, które się odbyło, jak i tego, które będzie mieć miejsce. Z tego tytułu możemy też pokryć transport poszkodowanego, a także jego rodziny. Rekompensata należy się także z tytułu opieki oraz przystosowania mieszkania do osoby chorej czy niepełnosprawnej. Te przypadki pokazują, dlaczego warto ubiegać się o odszkodowanie.

Renta i zadośćuczynienie za wyrządzone krzywdy

Kolejną opcją przysługującą poszkodowanemu jest renta. Przyznawana jest ona w szczególnych przypadkach. Jest to utrata częściowa lub całkowita zdolności do pracy zarobkowej, ponoszenie stałych wydatków na leczenie, wymagających dodatkowych nakładów finansowych. Renta przyznawana jest także, gdy poszkodowany utracił widoki na przyszłość. Pod tym stwierdzeniem kryje się taki uszczerbek na zdrowiu, który uniemożliwia dalszy rozwój jego kariery. Zadośćuczynienie za krzywdy natomiast to rekompensata wynikająca z doznanych krzywd, utraty dochodu, czy konieczności zmiany zawodu.

Odzyskiwanie odszkodowań – jak się do tego zabrać?

Jeśli chcesz walczyć o należne ci pieniądze, zgłoś się do prawnika. Udzieli ci on fachowej pomocy w tym zakresie. Dowiesz się, jakie dowody są ci potrzebne, czy o jaką kwotę możesz się ubiegać. Odzyskiwanie odszkodowań nie jest zadaniem niemożliwym do zrealizowania. Potrzeba do tego wiele cierpliwości, ale powierzając sprawę specjaliście, nasze szanse zdecydowanie rosną.


Nadesłał:

notatkiprasowe.thefirst

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl