OKAM zaprasza na Spacer po FSO z okazji 376. “Urodzin Pragi”


2024-02-13
Już w najbliższą sobotę 17 lutego w godz. 12:00-14:30, OKAM zaprasza na wydarzenie, w ramach którego będzie można zwiedzić działkę po dawnej Fabryce Samochodów Osobowych przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie, a także dowiedzieć się więcej o planach firmy związanych z projektem F.S.O. PARK.
Chętni będą mieli również okazję zapoznać się z działalnością EkoCentrum “Punkt Zwrotny” oraz zobaczyć miejsce, w którym już wkrótce ruszy ekspozycja zabytkowych aut “Wystawa w fabryce’. Bezpłatne wydarzenie odbędzie się w ramach 376. Urodzin Pragi. 

Z wielką przyjemnością dołączamy do tegorocznych “Urodzin Pragi” i otwieramy nasze drzwi dla wszystkich chętnych - mieszkańców Pragi Północ, warszawiaków, gości z innych miast - każdego, kto zechce do nas dołączyć. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby powrócić do przeszłości i zwiedzić najważniejsze zakątki dawnej FSO, ale także wyjść w przyszłość - przedstawimy plany OKAM związane z tym terenem, zaprezentujemy działające już EkoCentrum “Punkt Zwrotny”, a także uchylimy rąbka tajemnicy wokół ekspozycji zabytkowych samochodów “Wystawy w fabryce” - mówi Anna Watkowska, Członkini Zarządu OKAM City oraz Liderka Projektu F.S.O. PARK. 

Program wydarzenia 

17 lutego br. (sobota) 

godz. 12:00-14:30 

ul. Jagiellońska 88, Praga Północ, Warszawa 
  • Spotkanie o godz. 12:00 pod bramą główną dawnego zakładu FSO
  • Spacer po terenie dawnej Fabryki: Spawalnia, Montownia, Tłocznia 
  • Zwiedzanie Lakierni - „Wystawa w fabryce”  
  • Wizyta w EkoCentrum „Punkt Zwrotny” 
  • Prezentacja projektu F.S.O. PARK  
  • Zakończenie planowane ok. 14.30 

 
Produkcja aut w Fabryce Samochodów Osobowych zakończyła się w 2011 r. OKAM zakupił teren po dawnej FSO w 2021 r. We wrześniu 2023 r. firma ogłosiła koncepcję Master Planu dla tego terenu. Koncepcja architektoniczna dla F.S.O. PARK zakłada stworzenie wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości, uwzględniającego nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz zrównoważony rozwój. Ma być to miejsce charakteryzujące się wysoką jakością życia, łączące funkcję mieszkaniową, handlową, edukacyjną, biurową czy rekreacyjną. Aż 20 ha stanowić będą tereny zielone, z czego 10 ha - centralny park, zastosowany zostanie również szereg rozwiązań prośrodowiskowych. Inwestycja F.S.O. PARK, na działce o powierzchni 62 ha, ma powstać na przestrzeni około 25 lat.  

Od września 2023 ubr. na terenie inwestycji działa EkoCentrum „Punkt Zwrotny”, w którym przede wszystkim uczniowie ze szkół mogą bezpłatnie, poprzez interaktywne warsztaty, rozwijać swoją wiedzę na temat ekologii, klimatu i zrównoważonej mody. Trwają też przygotowania do uruchomienia w tym roku ekspozycji zabytkowych aut “Wystawa w fabryce”, która obejmie ok. 200-300 różnych modeli samochodów, w tym wyprodukowane w dawnej FSO: Warszawy, Syrenki, Fiaty 125p i Polonezy. 

 

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sylwia Majcher

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl