Oprogramowanie Bitdefender uhonorowane tytułem AV-Comparatives ADVANCED+ ***


2020-11-15
Niezależne laboratorium badawcze AV-Comparatives przyznało najwyższy tytuł AV-Comparatives ADVANCED+ *** oprogramowaniu Bitdefender Internet Security 25.0 za ochronę przed malware'em. Tym razem rozwiązanie zanotowało wynik idealny.

W czasie przeprowadzonego we wrześniu tego roku badania (Malware Protection Test) eksperci AV-Comparatives skupili się na ochronie przed malware'em. Oceniono zdolność programów bezpieczeństwa do ochrony systemu przed zakażeniem szkodliwymi plikami. Wszystkie sprawdzane pliki były skanowane przez programy bezpieczeństwa – zarówno offline, jak i online. Jeżeli program nie wykrywał wszystkich zmian wywołanych przez malware w określonym czasie, taki test jest uznawany za chybiony.

 

Wykrywanie a ochrona

 

W przeszłości laboratorium AV-Comparatives prowadziło badania File Detection Test, które – jak sama nazwa wskazuje – były tylko testami wykrywania zagrożeń, przypominają eksperci. Sprawdzano zatem wyłącznie możliwości wykrywania przez programy bezpieczeństwa szkodliwych plików. Ta zdolność jest oczywiście ważną cechą programów antywirusowych. Jest istotna dla każdego, kto chce na przykład sprawdzić, czy plik jest bezpieczny przed wysłaniem go do innych użytkowników.

 

Obecny Malware Protection Test sprawdza nie tylko możliwości wykrywania, ale również ochrony. Na przykład zdolności zapobiegania, by szkodliwy plik nie wywoływał zmian w systemie. W niektórych przypadkach program antywirusowy może nie rozpoznać malware'u, gdy nie jest on aktywny, natomiast wykryć go, gdy działa. Ponadto, niektóre produkty antywirusowe stosują wykrywanie behawioralne, by wyszukiwać i blokować próby wykonywania zmian w systemie. Malware Protection Test mierzy ogólną zdolność produktów bezpieczeństwa ochrony systemu przed szkodliwymi programami.

 

Według ekspertów AV-Comparatives istotny jest między innymi jeden z mechanizmów wykrywania w chmurze. Autorzy programów malware stale poszukują bowiem nowych metod obchodzenia mechanizmów wykrywania. Stosowanie wykrywania w chmurze umożliwia dostawcom oprogramowania wykrywanie i klasyfikowanie podejrzanych plików w czasie rzeczywistym, co pozwala chronić użytkowników przed nieznanymi wcześniej zagrożeniami. Przechowywanie niektórych elementów technologii w chmurze uniemożliwia natomiast autorom programów malware szybkie adaptowanie się do nowych zasad wykrywania.

 

Zestaw używany w tym teście składał się z 10 102 plików. Zostały one połączone w klastry, by były bardziej reprezentatywne. Proces ten prowadzono do końca sierpnia tego roku.

 

Wskaźniki wykrywania offline i online

 

Wiele testowanych produktów korzysta z technologii chmurowych, które są oczywiście dostępne tylko wtedy, gdy jest aktywne połączenie internetowe. Test pokazuje więc, jak bardzo zależny od chmury jest produkt, a w rezultacie – jak dobrze chroni system, gdy nie jest dostępne połączenie internetowe. Zdaniem ekspertów AV-Comparatives dostawcy produktów bardzo zależnych od chmury powinni ostrzegać o tym użytkowników, ponieważ może to w znacznym stopniu wpływać na poziom ochrony.

 

Program Bitdefender Internet Security 25.0 miał w czasie testu następujące wyniki:

-        wskaźnik wykrywania offline – 95,9 %

-        wskaźnik wykrywania online – 95,9 %

-        wskaźnik ochrony online – 99,99 %

-        liczba fałszywych alarmów – 6

 

 

W rezultacie oprogramowanie Bitdefender Internet Security 25.0 (za ochronę przed malware'em) zanotowało wynik idealny i otrzymało najwyższy tytuł AV-Comparatives ADVANCED+ *** przyznawany przez niezależne laboratorium badawcze AV-Comparatives. Jest to kolejne wyróżnienie uzyskane w ostatnich miesiącach przez firmę Bitdefender.   

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl  


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl