Państwa bezpieczeństwo zaczyna się… w laboratorium!


Państwa bezpieczeństwo zaczyna się… w laboratorium!
2020-06-15
Marka Sanplast znana jest z doskonałego designu. Kolejne kolekcje wpisują się zarówno w aktualne trendy, jak i nawiązują do klasyki. Ale świetne wzornictwo to dopiero połowa sukcesu. Liczy się też niezawodność i funkcjonalność. A o nie dba własne Laboratorium Badawczo-Rozwojowe firmy.

Laboratorium Badawczo-Rozwojowe SANPLAST SA. rozpoczęło swoją działalność  2006 roku. To tu badane są zarówno surowce, podzespoły, jak i gotowe produkty firmy, zanim trafią do naszych domów i mieszkań. O tym, czym dokładnie zajmują się pracownicy laboratorium i jakie wyzwania stoją przed nimi, rozmawiamy z Dorotą Muszyńską – Kierownik Działu Badawczo-Rozwojowego Sanplast SA.

Laboratorium Badawczo-Rozwojowe – brzmi intrygująco. Na czym polega Wasza praca?

Na naszą działalność składają się dwa elementy - przede wszystkim sprawdzamy zgodność poszczególnych wyrobów z obowiązującymi normami oraz testujemy niezawodność i funkcjonalność naszych produktów. Stosujemy metody oparte na obowiązujących normach polskich i europejskich, a także opracowujemy własne metody badawcze. Drugi wymiar działalności laboratorium to innowacje. Laboratorium ściśle współpracuje z zespołem projektantów. Wspólnie wypracowują pomysły na nowe produkty oraz liczne udogodnienia.

Łatwo zachwycić się pracą projektantów, a jak Wasze działania przekładają się na działalność firmy?

Nasza firma chce iść krok w krok ze światowymi liderami branży, dlatego wciąż udoskonalamy  nasze produkty i rozwijamy technologie niezbędne do ich produkcji. Jeśli nie chcemy dać się wyprzedzić konkurencji, musimy trzymać rękę na pulsie.

Dzięki własnemu zapleczu badawczemu rozwijamy pomysły, testujemy nowoczesne materiały
i technologie, opracowujemy innowacyjne kierunki rozwoju.
Ponadto mamy lepszy nadzór na jakością naszego asortymentu. Dzięki ciągłym badaniom kluczowych parametrów możemy oferować naszym klientom niepowtarzalne produkty o najwyższych właściwościach użytkowych.

Jakie dokładnie badania wykonujecie?

Mówiąc w największym uproszczeniu - staramy się przewidzieć, jakie uszkodzenia mogą przydarzyć się naszym produktom w domowym zaciszu i sprawdzamy ich wytrzymałość na nie. Zgodnie z wytycznymi norm i standardów, testujemy więc wytrzymałość na uderzenia mechaniczne, sprawdzamy odporność na zmiany temperatury, czy też na działanie domowych środków chemicznych i barwników. Wszystko po to, by służyły naszym klientom jak najdłużej.

Jakie najważniejsze wyzwania stoją dziś przed Laboratorium Badawczo-Rozwojowym Sanplastu?

Nasze laboratorium istnieje od niemal 15 lat. Z każdym rokiem jego działalności obserwujemy rosnące standardy i nowe wymagania ze strony rynku. Ale to, że je obserwujemy, nie oznacza, że biernie się im przyglądamy! SANPLAST SA nieustannie stara się tym oczekiwaniom sprostać, a jest to możliwe, właśnie dzięki pracy laboratorium.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl