Pantografy – nowe oblicze wieszaków


Pantografy – nowe oblicze wieszaków
2024-06-05
Odpowiednie wyposażenie garderoby w półki, wieszaki i organizery zaprojektowane z myślą o przechowywaniu ubrań to klucz do wprowadzenia do niej ładu. Jakie rozwiązania mamy do wyboru? I dlaczego warto zwrócić uwagę zwłaszcza na nowe pantografy marki REJS.

Pantografy – nowe oblicze wieszaków

Odpowiednie wyposażenie garderoby w półki, wieszaki i organizery zaprojektowane z myślą o przechowywaniu ubrań to klucz do wprowadzenia do niej ładu. Jakie rozwiązania mamy do wyboru? I dlaczego warto zwrócić uwagę zwłaszcza na nowe pantografy marki REJS.

 

Utrzymanie porządku w garderobie bywa prawdziwym wyzwaniem. Mimo najlepszych chęci, chaos potrafi się pojawić wkrótce po porządkach i skutecznie utrudnić znalezienie odpowiednich ubrań.

Tymczasem istnieje całkiem prosty sposób na ład w garderobie. I to zarówno na jego wprowadzenie, jak i utrzymanie. Mowa o akcesoriach meblowych zaprojektowanych w myślą o przechowywaniu ubrań i dodatków. Są to m.in. wysuwane cargo, szuflady, wieszaki na spodnie i stelaże na buty z systemów Variant MULTI i Maxima PURO marki REJS. Ale nie tylko. Uwagę warto zwrócić również na nowy rodzaj wieszaków – pantografy.

Pantograf – co to?

Pantograf to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które z jednej strony ułatwia odpowiednie przechowywanie ubrań, a z drugiej – poprawia do nich dostęp. Mechanizm umożliwia opuszczanie i podnoszenie wieszaków, co eliminuje konieczność używania drabiny czy krzesła do sięgania po rzeczy znajdujące się wysoko – nawet tuż pod sufitem. Tym samym pantografy pozwalają na wykorzystanie całej wysokości szafy.

Ale to nie wszystko. Dzięki pantografom wszystkie ubrania są widoczne, co ułatwia dobór stroju i minimalizuje ryzyko, że zapomnimy o jakiejś części garderoby.

Jakie ubrania można wieszać na pantografach? Oprócz swetrów, praktycznie wszystkie. Sprawdzą się zarówno w przypadku eleganckich garniturów i marynarek, koszul i bluzek, jak też długich spódnic i sukienek. Bez ryzyka zgniecenia czy odkształcenia. Uzupełnieniem pantografów mogą być dostępne w ofercie REJS specjalnie wyprofilowane wieszaki na spodnie z dodatkowym haczykiem na pasek (dostępne w zestawach po 5 szt. w kolorze czarnym).

Rodzaje pantografów

Jakie pantografy mamy obecnie do wyboru? W ofercie marki REJS są 3 rozwiązania różniące się przede wszystkich sposobem montażu.

Pantograf Lifter Basic montuje się do boków korpusu szafy. Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego zabezpiecza mechanizm przed kontaktem z ubraniami. 3 wersje kolorystyczne do wyboru (biel, czerń i czerń z chromem) pozwolą dopasować system do koloru mebli. Komfort użytkowania zapewnia duży udźwig (do 12 kg) i mechanizm miękkiego dociągu przy zamykaniu kolumny. Lifter Basic proponowany jest w 3 wymiarach odpowiednich do szaf o szerokości 540-710, 645-930 i 890-1120 mm.

Do nieco węższych szaf proponowany jest pantograf Lifter Solo (szer. 450-600 mm). Montuje się go nie do boku szafy, ale na jej tylnej ścianie. Aluminiowa obudowa z ukrytym mocowaniem dostępna jest wyłącznie w kolorze czarnym. Lifter Solo ma mniejszy udźwig (do 8 kg), ale oprócz miękkiego dociągu, oferuje też regulowany kąt pozycji zamkniętej i hamulec przy otwieraniu. Dzięki temu jest optymalnym rozwiązaniem nawet w pokojach dziecięcych czy garderobach osób starszych bądź z ograniczoną sprawnością ruchową.

Trzeci z modeli REJS – pantograf Lifter Plus stanowi połączenie walorów obu powyższych rozwiązań.  Z jednej strony oferuje większy udźwig (do 12 kg), z drugiej wyposażony jest w dodatkowe mechanizmy zwiększające komfort użytkowania: miękki dociąg i hamulec przy otwieraniu. Aluminiową obudowę z ukrytym mocowaniem montuje się do boków korpusu szafy. Do wyboru są utrzymane w czerni 3 rozmiary do szaf o szerokości 450-600, 600-830 oraz 830-1100 mm.

Niezależnie od modelu jaki wybierzemy, pantografy z pewnością ułatwią nam codzienne korzystanie z garderoby i pomogą w utrzymaniu w niej porządku.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tk

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl