Park Gutenberga - nowa willa w historycznej dzielnicy Gdańska


2022-08-31
Jan Gutenberg stał się inspiracją dla architektów pracowni Design Atelier, którzy zaprojektowali kameralną Willę, wybudowaną na skraju objętego ochroną konserwatorską lasu. Deweloperem jest działająca od 18 lat na rynku budowlanym firma Bravo Developer.

Zdjęcia: https://we.tl/t-4fJJO3YOTp

Park Gutenberga – miejsce wybierane przez najznamienitszych Gdańszczan wita nowych mieszkańców

 

Jaśkowa Dolina i jej okolice stanowią prawdziwą enklawę majestatycznych willi i dworów, od wieków wybieranych na miejsce do życia przez dawne gdańskie elity. To tę okolicę wybierali gdańscy kupcy, miejscy radni i przedstawiciele wolnych zawodów. Pobliski Park Jaśkowej Doliny wypełniają malownicze aleje, wśród których znajduje się również historyczny Teatr Leśny, a w pobliżu stoi pomnik wynalazcy druku. To właśnie Jan Gutenberg stał się inspiracją dla architektów pracowni Design Atelier, którzy zaprojektowali kameralną Willę, wybudowaną na skraju objętego ochroną konserwatorską lasu. Deweloperem jest działająca od 18 lat na rynku budowlanym firma Bravo Developer.

 

W Parku Gutenberga zaprojektowaliśmy jedynie 15 prestiżowych apartamentów, które z pewnością spełnią oczekiwania zróżnicowanych mieszkańców. W budynku znajdują się kawalerki o powierzchni od 37 m2 do rozległych apartamentów, o powierzchni 150 m2. Zaprojektowane zostały z szacunkiem dla wypełniającej okolicę historycznej zabudowy, a zarazem wypełnione są nowoczesnymi technologiami podnoszącymi komfort życia ich mieszkańców i pozwalającymi żyć z troską o środowisko naturalne – mówi Barbara Reiter, właścicielka pracowni Design Atelier. Willa powstała z zastosowaniem bezkompromisowej dbałości o jakość, która leży u podstaw pracy nad projektem. Realizacja musiała ponadto wpisać się w wytyczne Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, którego biuro pieczołowicie dba o zachowanie historycznej tkanki całej Jaśkowej Doliny. Dzięki zaangażowaniu naszych architektów, inwestora oraz służb konserwatorskich powstała prawdziwie unikalna willa, która z pewnością stanowić będzie wyjątkową wartość dla każdego jej mieszkańca.

 

Każdy apartament ma taras lub przydomowy ogródek. Widok na wypełniony starodrzewem las zapewniają przestronne drewniane okna. Na klatkach schodowych ściany wykończone zostały sztukateriami, a w przestrzeniach wspólnych willi zastosowano najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Na wyższe kondygnacje prowadzi cichobieżna winda.

 

Z dumą oddajemy tę absolutnie wyjątkową inwestycję, dzięki czemu nasi klienci mają szansę współtworzyć kolejny rozdział historii, tworzonej przez pokolenia gdańskich patrycjuszy – mówi Tomasz Grzenkowicz, prezes zarządu spółki Bravo Developer. To doskonałe miejsce do życia, w którym można odczuć wielowiekowe dziedzictwo i smak płynący z okolicznej zabudowy oraz czerpać siłę z otaczającej natury.

 

Park Gutenberga, pomimo swojej ustronnej lokalizacji zapewnia płynną komunikację z najważniejszymi punktami na mapie Gdańska: położony w górnym Wrzeszczu, zapewnia szybki i komfortowy dostęp do centrum Gdańska, jego dzielnic biznesowych, centrów handlowych czy popularnych miejsc spotkań mieszkańców Gdańska. Bliskość wzgórz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wszystkim miłośnikom sportów plenerowych zapewni doskonałe warunki do górskiej i rekreacyjnej jazdy rowerem, joggingu czy nordic-walkingu. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mateuf8

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl