Platforma e-learningowa


Platforma e-learningowa
2013-04-03
Projekt „Przedsiębiorcza Uczelnia” w ramach swoich działań wdrożył platformę e-learningową, która wykorzystywana jest w systemie Kształcenia na Odległość (KnO) WSP TWP w Warszawie.

Od 2008 r. Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie, w ramach realizowanego Projektu "Przedsiębiorcza Uczelnia", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, przeznaczyła ponad 9 500 000 zł na zbudowanie w pełni funkcjonalnej platformy e‑learningowej.

 Dzięki tak duzym środkom stworzono ponad 4000 godzin zelektronizowanych materiałów dydaktycznych (kontentów) do wykorzystania na platformie e-learningowej w ramach systemu Kształcenia na Odległość. Prace nad platformą będą kontynuowane po zakończeniu Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” w sierpniu 2013r. -Pomimo, że do zakończenia projektu pozostało zaledwie kilka miesięcy, w chwili obecnej cały czas pracujemy nad kolejnymi kontentami. Mamy nadzieję, że do końca okresu realizacji projektu uda nam się jeszcze przygotować ponad 1000 godzin wykładów w formie elektronicznej- mówi Radosław Kołodziej, specjalista ds. promocji, rekrutacji i PR w Projekcie „Przedsiębiorcza Uczelnia”- W chwili obecnej opracowywany jest również system dostępu do platformy e-learningowej z urządzeń mobilnych: tabletów, smartfonów. Oferta systemu e-learningowego jest wciąż udoskonalana i rozszerzana o nowe kontenty i rozwiązania, nadążające za postępem technologicznym.  

Platforma e-learningowa to innowacyjne rozwiązanie na rynku szkół wyższych,  pomimo, że ofertę studiów e‑learningowych posiadają największe Uniwersytety w USA, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, czy Izraelu. jednak w Polsce wciąż wiele osób w  ma wątpliwości czy oferta tej formy kształcenia dorównuje swoją jakością tradycyjnym formom edukacji? E-learning nie rożni się jakością od tradycyjnej formy studiowania. Kształcenie na Odległość umożliwia m.in. osobom spoza obszarów miejskich i trudnym dostępem do uczelni wyższych, zdobyć wyższe wykształcenie bez wychodzenia z domu. Student sam decyduje o tym, kiedy poświęcić czas na naukę. Jakość oferowanych wykładów nie odbiega od wykładów tradycyjnych, bowiem kontenty tworzone są przez kadrę naukowo-dydaktyczną WSP TWP, ta samą, która wykłada tradycyjnie. Student poprzez e-learning nie traci możliwości kontaktu z wykładowcą, gdyż ma możliwość np. umówienia się na konsultacje poprzez platformę. 

Podsumowując kształcenie na odległość to idealna oferta dla osób godzących życie zawodowe i rodzinne z edukacją. To model kształcenia wolny od ograniczeń czasowych i przestrzennych, co wpasowuje się idealnie w nowoczesny tryb życia i potrzeby dzisiejszych studentów.  

Wszelkie informacje na temat platformy i Projektu można znaleźć na stronie Uczelni www.wsptwp.eu i stornie Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” www.pu.wsptwp.eu.   Platforma e-learningowa sfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

przedsiebiorcza

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl