Plono-branie w Katowickiej - przygotowano degustację, ekosaszetki oraz nasiona łąk kwietnych


Plono-branie w Katowickiej - przygotowano degustację, ekosaszetki  oraz nasiona łąk kwietnych
2021-08-26
W Miejskiej Farmie w Katowickiej ostatni weekend wakacji upłynie pod znakiem… żniw. Oficjalnym zwieńczeniem działalności zielonej przestrzeni w niedzielę, 29 sierpnia, będzie Plono-branie. W ramach wydarzenia rozdawane będą warzywa i zioła w ekosaszetkach oraz nasiona łąk kwietnych.

Miejska Farma w Katowickiej to już kultowe miejsce na mapie Śląska. Od początku funkcjonowania jest przestrzenią edukacyjną i strefą odpoczynku od miejskiego zgiełku, stworzoną z myślą o mieszkańcach aglomeracji. Teraz nadszedł czas na podsumowanie działalności oraz rozdysponowanie zbiorów, zlokalizowanego w centrum miasta ogródka. Chętni, po raz ostatni w 2021 roku, będą mogli go odwiedzić w dniach 27-29 sierpnia.

Plono-branie w Miejskiej Farmie

W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia, w godz. 10:00-18:00 wszystkie plony, w tym: marchewka, pietruszka, kapusta, rozmaryn czy mięta, trafią do uczestników Plono-brania w specjalnych ekosaszetkach. To jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie Galeria przygotowała dla swoich gości w związku z wydarzeniem! Rozdawane będą również nasiona łąk kwietnych do samodzielnego wysiewu. Ich ilość będzie ograniczona. Ponadto na miejscu, we współpracy z najemcami Katowickiej - Mihiderką oraz Nakielnym, serwowane będą wyśmienite potrawy. Wśród smakołyków dostępne będą m.in.: tofurnik, tarty z warzywami, świeżo wyciskane soki oraz wiele innych zdrowych przekąsek.

- Z ogromną przyjemnością przyznajemy, że udało nam się wprowadzić zieleń w miasto, a nasza Miejska Farma w Katowickiej zyskała ogromną popularność. Do tej pory odwiedziło ją około 12 000 osób, w tym zagraniczni turyści, podróżni z całej Polski oraz mieszkańcy aglomeracji. To zresztą już kolejny prośrodowiskowy projekt Galerii, który spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Wierzę zatem, że 29 sierpnia spotkamy się w licznym gronie - mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej. - Gorąco zachęcam do wykorzystania ostatnich dni wakacji na odwiedzenie naszej zielonej przestrzeni oraz udziału w Plono-braniu - dodaje.

Miejska Farma w Katowickiej będzie jeszcze czynna w najbliższy piątek, 27 sierpnia, w godz. 15:00-21:00, sobotę, 28 sierpnia, w godz. 9:00-21:00 oraz niedzielę, w dniu Plono-brania, w godz. 10:00-18:00. Wstęp jest bezpłatny. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl