Podolog - podstawowe informacje


Podolog - podstawowe informacje
2020-08-25
Podologia to nowa dziedzina kosmetologii, która zajmuje się profilaktyką i leczeniem stóp. Ta dziedzina medycyny dopiero niedawno zaczęła stawać się popularna w Polsce, jednak mimo to możemy umówić się na wizytę do profesjonalnego podologa w obrębie kraju.

Warto jednak pamiętać, że podolog nie jest lekarzem i zawód ten nie jest regulowany przez ustawy prawne dotyczące wykształcenia. Przed zapisaniem się na wizytę należy dokładnie sprawdzić wykształcenie oraz doświadczenie wybranego podologa. Dzięki temu możemy mieć pewność, że powierzamy nasze zdrowie odpowiedniej osobie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Kim jest podolog?

Podolog jest specjalistą zajmującym się stopami. Zawód ten jest profesją okołomedyczną, więc nie należy nazywać podologa lekarzem. Dobry podolog powinien jednak pozostawać w kontakcie z lekarzami, zajmującymi się schorzeniami w zakresie dermatologii, chirurgii, diabetologii, czy flebologii. Z jakimi problemami możemy zgłosić się do podologa?

  • pękające pięty, nagniotki, zrogowacenia, łuszczenie się skóry
  • stopa cukrzycowa - powikłanie po cukrzycy objawiające się niedostatecznym ukrwieniem stóp, zmniejszającym wrażliwość bólową i spowalniającym gojenie się ran i owrzodzeń
  • grzybica paznokcia
  • niepokojące zmiany koloru lub struktury i kształtu paznokci
  • wrastający paznokieć
  • nadmiernie pocące się stopy

Profesja podologa jest jednak ściśle związana z kosmetologią. Wśród zabiegów, które obejmuje swoim zakresem podologia wyróżnia się takie, które charakterystyczne są dla medycyny estetycznej. Należą do nich zabiegi nieinwazyjne, takie jak na przykład obcinanie paznokci, czy masaż stóp.



 Jak wygląda badanie podologiczne?

 Początkowym etapem wizyty u podologa jest wywiad. Pacjent powinien poinformować o przebytych kontuzjach, a także o prowadzonym trybie życia. Ważną kwestią jest dokładne opisanie przyczyny wizyty oraz poinformowanie podologa o chorobach przewlekłych i alergiach. Następnym etapem jest badanie podologiczne polegające na ocenie ewentualnych patologii czy deformacji, stanu skóry i paznokci. Dzięki temu podolog może trafnie zdiagnozować ewentualne schorzenie i zalecić odpowiednie leczenie. Wizyta u podologa nie wymaga specjalnych przygotowań, jednak należy pamiętać o higienie stóp, tak by badanie przebiegło w komfortowych warunkach. Przed zbliżającą się wizytą należy zmyć lakier z paznokci u stóp, ponieważ może on przeszkodzić w prawidłowej ocenie stanu paznokci.

Dobry podolog we Wrocławiu
Poszukując dobrego podologa we Wrocławiu, warto zwrócić uwagę na Dolnośląskie Centrum Zdrowej Stopy -  wroclaw-podolog.pl Dzięki wiedzy specjalistów i wykorzystywaniu nowoczesnych technologii DCZS umożliwia skuteczne leczenie nawet najtrudniejszych przypadków. 



Nie zwlekaj z zapisaniem się na wizytę

Warto pamiętać, że im szybciej zgłosimy występowanie problemu ze stopami do podologa, tym większe szanse na otrzymanie skutecznego leczenia. Przed umówieniem wizyty, należy jednak poszukać wykwalifikowanego specjalisty, który dzięki swojemu doświadczeniu zdiagnozuje problem, a także wprowadzi odpowiednie leczenie. 


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl