2023-03-24
Eksperci Commvault, globalnego lidera w obszarze zarządzania danymi w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS, partnerzy firmy, użytkownicy jej inteligentnych rozwiązań oraz... Haker Umysłów. To lista prelegentów konferencji spod szyldu Connections on the Road, która zawitała do Warszawy 7 marca.
Na jej uczestników czekało wiele bezcennych wskazówek i atrakcji. W programie eventu znalazły się nie tylko inspirujące wystąpienia o zarządzaniu danymi i jego bezpieczeństwie, ale i panele dyskusyjne, przykłady wdrożeń oraz pokazy demo. Każda z sesji wypełniona była poradami od liderów branży Backup & Recovery, bo takim – i to na skalę światową – jest firma Commvault. O swoim przodującym, wielokrotnie nagradzanym oprogramowaniu opowiada właśnie m.in. podczas wydarzeń z serii Connections on the Road organizowanych na wybranych, lokalnych rynkach.
Konferencję, prowadzoną przez Annę Rydel i Marka Stodolaka, Commvault Enterprise Account Executives, otworzył Rafał Słowiński, Area Vice President & General Manager Commvault Polska. W sesji keynote podkreślał, że zaufanie klientów do usług firmy bezpośrednio przekłada się na szybszy rozwój ich organizacji, realizację posiadanego potencjału: „Innowacje na pełną skalę nie są możliwe bez stuprocentowego zaufania do bezpieczeństwa swoich danych. To ono pozwala spokojnie skupić wysiłki na tym, co najważniejsze, czyli na poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju biznesu. W tle nasze inteligentne rozwiązania będą chronić przez cyberzagrożeniami”.
A tych jest coraz więcej, w szczególności lawinowo rośnie liczba ataków wymuszających okup, co poniekąd stanowi też odbicie aktualnej sytuacji politycznej – przekonywał Przemysław Mazurkiewicz, Commvault Regional Sales Engineering Director. W swoim wystąpieniu alarmował, że „system backupowy to jeden z pierwszych celów ataków gangów ransomware, często działających z Rosji. Bez dostępu do infrastruktury kopii bezpieczeństwa i plików backupowych firmy są bardziej skłonne do zapłacenia okupu”.
Rozwiązaniem jest oczywiście budowa systemu backupowego, który byłby odporny na cyberataki, przy czym umiejscowienie kopii zapasowej na odrębnym nośniku przestało być rozwiązaniem wystarczającym; obecnie konieczne jest jeszcze zapewnienie bezpieczeństwa tak wykonanej kopii przed nieautoryzowaną modyfikacją – mówił w swojej prezentacji „Nie czekaj na ransomware – przygotuj swój system backupowy” Przemysław Fąfara, Sales Engineer w Commvault.
Odpowiedzią na cyberataki, które stały się nową codziennością, jest też zmiana podejścia do ochrony danych na proaktywne. Znalazła ona wyraz z zastosowaniu w oprogramowaniu Commvault i Metallic ThreatWise unikatowej technologii cyberdeception, która – jak mówił w swoim wystąpieniu Janusz Mierzejewski, Commvault Sales Engineer – pozwala ubiec hakera. Wyposażone w nią rozwiązania stosują „cyberdywersję”, czyli systemy pułapek, które nie tylko alarmują o trwającym ataku, ale i zwodzą hakerów, dając czas na przemyślane działania obronne.
Tradycyjnie już podczas konferencji głos zabrali też partnerzy i klienci Commvault, przedstawiając swoją perspektywę i doświadczenia z obcowania z inteligentnymi usługami firmy. Przewidziano nie tylko wykład reprezentanta Hewlett Packard Enterprise, ale i prezentację najlepszych praktyk par: partner & użytkownik rozwiązań Commvault, które tworzą Pure Storage i Aplitt, apex.it i PGE Dystrybucja oraz Netology i Grupa Żabka.
Również panel dyskusyjny „Technologia odpowiedzią na kumulację kryzysów” był okazją do wymiany spostrzeżeń pomiędzy przedstawicielami różnych firm. W debacie wzięli udział: Michał Jaworski, National Technology Officer w Microsoft Polska, Konrad Kobylecki, CIO w Netii, Jakub Lewandowski, Global Data Governance Officer oraz Legal Director w Commvault, Robert Pławiak, CIDO w Polpharma S.A. oraz Anna Rydel, Commvault Enterprise Account Executive. Uczestnicy panelu rozmawiali o tym, jakie rozwiązania IT pozwalają przedsiębiorstwom przejść bez szwanku przez obecne turbulencje, na które składają się pandemia, agresja Rosji na Ukrainę i związane z nią zagrożenie dla fizycznych centrów danych oraz fala cyberataków, upowszechnienie się ransomware i coraz bardziej zaawansowanych ataków hakerskich, „tsunami” nowych regulacji prawnych dotyczących gromadzenia danych, kryzys energetyczny, spowolnienie gospodarcze… To, jak wdrożone w firmie rozwiązania odpowiedzą na tego typu znane i nieznane jeszcze wyzwania, może zaważyć na jej istnieniu.
Wydarzenie uwieńczyło niesamowite, angażujące widownię show Hakera Umysłów, czyli Łukasza Płoszajskiego, znanego aktora i mentalisty. Widowisko odpowiada na pytania, które zadajemy sobie chyba wszyscy: czy można czytać ludziom w myślach i przewidzieć ich przyszłość? Wszystko to – a także inne atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami – odbyło się w malowniczej scenerii neorenesansowego pałacyku w śródmieściu stolicy, mieszczącego obecnie Restaurację Baczewskich. Miejsce, które bez większego szwanku przetrwało historyczne koleje losu, ugościło uczestników wydarzenia wykwintną, „galicyjską” kuchnią, a po zamknięciu programu eventu zaprosiło do… degustacji autorskich nalewek.
Commvault zaprasza natomiast na wydarzenia online uzupełniające wybrane sesje konferencji: webinarium „Staw czoła nowym wyzwaniom w zarządzaniu danymi – Commvault Roadmap”, które odbędzie się już 21 marca; zaplanowane na 22 marca warsztaty online „Budowa systemu backup odpornego na cyberataki krok po kroku” oraz panel dyskusyjny online „Nowe wymagania w obszarze bezpieczeństwa informacji i operacyjnej odporności – co niosą ze sobą NIS2/DORA i inne nowe regulacje?”, którego gościem będzie reprezentant Microsoft Polska, Michał Jaworski, National Technology Officer. Ostatnie z wydarzeń przewidziano na 4 kwietnia 2023. Szczegóły dotyczące webinariów wraz z formularzami rejestracyjnymi znajdują się pod poszczególnymi linkami.
Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
SIGMA International (Poland)
http://
|
|