Południe Vita w programie „Bezpieczny Kredyt 2%”


Południe Vita w programie „Bezpieczny Kredyt 2%”
2023-12-20
Południe Vita to jedna z najbardziej przystępnych cenowo inwestycji mieszkaniowych realizowanych obecnie przez deweloperów w Trójmieście. W tym projekcie dostępnych jest jeszcze 35 mieszkań. Wszystkie spełniają wymogi rządowego programu „Bezpieczny Kredyt”.

Osiedle powstaje przy ul. Kazimierza Wielkiego, w obrębie zielonej i spokojnej dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe. W ramach I etapu projektu w trzech budynkach o prostej, modernistycznej architekturze powstanie 111 lokali o zróżnicowanych metrażach - od 26 do nawet 101 m kw. - z balkonami, antresolami lub przestronnymi tarasami z ogródkami.

Deweloper projektu, firma Develia, zaplanowała szereg udogodnień dla mieszkańców: cichobieżne windy, komórki lokatorskie, miejsca postojowe w hali garażowej, a także miejsca postojowe naziemne. Zadbano również o przestrzeń zewnętrzną - oprócz placów zabaw dla najmłodszych i stojaków rowerowych powstaną również ogrody deszczowe tworzące idealne warunki do codziennego wypoczynku. Teren osiedla zostanie także intensywnie zadrzewiony.

- Osiedle Południe Vita spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród kupujących - od lipca, kiedy rozpoczęliśmy prace budowlane, sprzedaliśmy już blisko 70 proc. lokali. Warto podkreślić, że wszystkie pozostałe w ofercie tego osiedla mieszkania spełniają wymogi rządowego programu „Bezpieczny Kredyt 2%". Duża popularność rozwiązania sprawia, że takie nieruchomości sprzedają się w błyskawicznym tempie - według danych portalu otodom.pl tylko ok. 1500 spośród liczącej 6000 mieszkań oferty gdańskiego rynku mieszkaniowego spełnia kryterium cenowe programu - mówi Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

- Z tej kwoty co dziesiąty lokal oferowany jest w inwestycjach Develii. Oprócz 35 mieszkań na osiedlu Południe Vita można je znaleźć także w naszych innych, trójmiejskich projektach: Ujeścisko Vita oraz Przemyska Vita (odpowiednio 24 i 62 mieszkania) oraz w II etapie Szmaragdowego Parku (6 lokali) - dodaje Tomasz Kaleta.

Lokalizacja Południe Vita charakteryzuje się rozbudowaną siecią połączeń drogowych i komunikacyjnych. Przebiegająca nieopodal południowa obwodnica Gdańska pozwala sprawnie dotrzeć do innych rejonów Trójmiasta, na bałtyckie plaże oraz w kierunku drogi ekspresowej S7. Wygodną alternatywą dla samochodu może być komunikacja miejska - najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości zaledwie kilkuminutowego spaceru. Tuż obok planowany jest także nowy odcinek Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, która umożliwi mieszkańcom szybszy dojazd do pracy czy szkoły.

Kolejną zaletą osiedla jest rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. W pobliżu funkcjonują szkoły, przedszkola, przychodnie, sklepy (Lidl, Żabka, Stokrotka) i restauracje. W sąsiedztwie nie brakuje atrakcyjnych terenów zielonych i rekreacyjnych, takich jak Park Oruński, Park Ferberów czy Gaj Ojców. 

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych - to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, które przekazały dotychczas 12 projektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, składających się z 28 etapów inwestycyjnych, w których powstało ponad 3500 mieszkań.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl