Ponadczasowa elegancja we wnętrzu


Ponadczasowa elegancja we wnętrzu
2020-12-16
Elegancja bazuje na właściwych zestawieniach koloru i tekstury oraz na subtelnej grze między nimi. Ciekawą ilustracją tak rozumianej definicji jest nowość Villeroy&Boch – płytki ścienne oraz dekory kolekcji Restonica. Wszystko wskazuje na to, że 2021 upłynie pod ich znakiem.
Creme, greige oraz anthracite - szlachetność tych barw zainspirowała twórców kolekcji Restonica Villeroy&Boch do stworzenia nowoczesnej linii płytek ściennych znanych zarówno z niezwykłej gładkości matu, jak i z ciekawej tekstury dekorów linii. Dzięki nim na ścianach jednego wnętrza, w różnych zestawieniach i proporcjach, może dojść do spotkania dwóch komplementarnych jakości.

Myślenie o aranżacji zacznij od dekoru

Aranżując wnętrze domu lub mieszkania warto zacząć od spójnego pomysłu, który interpretowany na kilka sposobów, pojawi się w każdej przestrzeni. Motywem przewodnim może zostać na przykład tekstura - jak na dekorach Restonica Villeroy&Boch.

Charakterystyczne wypukłości płytek z powodzeniem skupiają na sobie wzrok i w interesujący sposób odbijają światło. Dzięki temu sprawdzą się zarówno na otwartej płaszczyźnie, jak i we wnęce - jako całościowy koncept ściany lub jej części.

Dzięki dekorom możliwe jest tworzenie eleganckich, wydzielonych części płytkowej kompozycji nad umywalką albo przy wannie. W monochromatycznym duecie z gładkimi płytkami w tym samym kolorze lub w zestawieniu z inną barwą.

Efekt reliefu i kunszt rękodzieła

Linia dekorów w subtelny sposób nawiązuje do wieloletniej tradycji reliefu, czyli wykonanej w kamieniu lub drewnie płaskorzeźby. Twórcy kolekcji zinterpretowali tę formę sztuki w nieco abstrakcyjny i niezwykle nowoczesny sposób, dzięki czemu płytki Restonica pasują do współczesnych, stylowych projektów oraz inwestycji.

Purystyczna natura oraz niebanalne oblicze płytkowego reliefu na długo zapadają w pamięć i już zawsze kojarzą się z trendsetterskimi pomysłami designerów współpracujących z marką Villeroy&Boch.

Dwa formaty piękna i ich wymiar praktyczny

Płytki Restonica Villeroy&Boch dostępne są w dwóch formatach 20x60 cm oraz 30x90 cm. Większy rozmiar ułatwi szybką aranżację dużych ścian, mniejszy pomoże przy wykończeniach i aranżacji mniejszych przestrzeni. Szlachetność barw kolekcji będzie natomiast gwarancją udanego projektu w chłodnej lub ciepłej tonacji.

Wspomniane formaty można swobodnie łączyć w symetryczny lub rozproszony układ, który podkreśli trójwymiarową fakturę dekorów oraz niezwykłą urodę płytek. Te zaś obok walorów wizualnych, posiadają też pożądane rozwiązania praktyczne - takie jak szkliwo CeramicPlus, która sprawia, że ściany są miłe w dotyku i szczególnie łatwe w pielęgnacji.

Elegancja z nutą ekstrawagancji

Twórcy kolekcji Restonica Villeroy&Boch wychodzą również naprzeciw potrzebom osób poszukujących nietuzinkowych, wnętrzarskich rozwiązań. Płytki - kojarzone najczęściej z gładką, matową powierzchnią - pokazują w niej dodatkową, estetyzującą przestrzeń, właściwość.

Nieco ekstrawaganckie, trochę drapieżne i niejednoznaczne, pomogą podkreślić klimat pokoi oraz zwiększyć szansę na końcowy efekt „wow!". Takie połączenie zachowawczej klasyki oraz oryginalnej nowoczesności zda egzamin w większości aranżowanych wnętrz domów oraz przestrzeni publicznej. I z pewnością nie raz zostanie docenione za ponadczasową, inspirującą elegancję.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl