Porządek to podstawa


Porządek to podstawa
2021-01-27
W każdym domu są rzeczy, które używamy wyłącznie sezonowo. To nie tylko ubrania czy buty, ale także różnego rodzaju ozdoby świąteczne, poduszki na fotele ogrodowe, ciepłe koce i wiele innych, które są nam potrzebne tylko w określonym czasie lub z którymi nie chcemy się rozstać.

Minęły święta, czas schować bombki i inne dekoracje. Zbliżają się mrozy – wyciągamy najcieplejsze kurtki i buty. A już niedługo zacznie się wiosna – i znowu czeka nas wymiana odzieży. Tak jest w większości domów, a przechowywanie różnych przedmiotów jest codziennością dla każdego z nas.

 

Przechowywanie, magazynowanie – zrób to dobrze

Artystyczne dusze lubią bałagan wokół siebie, ale większość z nas lepiej czuje się w uporządkowanej przestrzeni. Dlatego ważne jest właściwe ułożenie i posegregowanie produktów w zależności od pomieszczeń i częstotliwości używania. Jest to szczególnie istotne w ostatnich czasach, gdy ta sama przestrzeń staje się i biurem, i szkołą, i placem zabaw.

 

Klienci sklepów takich jak Castorama, poszukują rozwiązań, które pozwolą na lepsze i efektywniejsze zagospodarowanie posiadanych przez nich pomieszczeń, a jednocześnie są dostępne w atrakcyjnych cenach.  Garderoby, regały, pojemniki, skrzynie i wszystko, co pozwala dobrze zagospodarować i poukładać przestrzeń, staje się produktem niemalże pierwszej potrzeby.

 

Jak zagospodarować przestrzeń wokół nas

Każde pomieszczenie wymaga nieco innych rozwiązań. W piwnicy czy garażu idealnie sprawdzą się proste, plastikowe lub metalowe regały i na przykład plastikowe kosze czy skrzynki narzędziowe. Do spiżarni wybierzmy regały drewniane, a do garderoby – różnego rodzaju pokrowce na ubrania.

 

Zima to idealny moment, by zrobić porządki. Krótkie i pochmurne dni nie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, możemy więc wykorzystać czas na poukładanie i posegregowanie naszych rzeczy – najlepiej angażując w to zajęcie całą rodzinę. Już dwu-, trzyletnie dzieci potrafią samodzielnie sortować i układać swoje zabawki, a co najważniejsze, traktują to jako zabawę. Do przechowywania rzeczy w pokoju dziecinnym powinniśmy wybrać pojemniki odporne na szaleństwa maluchów – na przykład te z kolorowych materiałów. Starszym dzieciom możemy zafundować zamykaną drewnianą skrzynię, która wspólnie dopasujemy do charakteru pomieszczenia – może stać się pirackim kufrem lub puzdrem księżniczki.

 

Castorama to szeroka oferta różnego rodzaju produktów do przechowywania. Ostatnio – zapewne dlatego, że więcej pracujemy z domu – dużym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju półki i szufladki, które ułatwiają organizację biura w domu. W ]asortymencie znajdują się również plastikowe szafki i szafy Links, które można wykorzystać zarówno na balkonie, jak i w piwnicy czy garażu. Są trwałe, w stonowanych kolorach, a jednocześnie dostępne cenowo. Spokojnie możemy w nich przechowywać nawet delikatne rzeczy czy na przykład ubrania, tym samym zwalniając miejsce na to, co w danym momencie jest niezbędne w domu.

 

Jeśli zastanawiasz się, jakie produkty wybrać, pomyśl o funkcjach, które mają spełniać. Czasem lepszym rozwiązaniem są plastikowe skrzynki, czasem papierowe pudła. Spójrz na swoje mieszkanie nowym okiem. Może rozwiązaniem problemów z przechowywaniem będzie nowa półka na ścianie. Przy rozmieszczeniu przedmiotów w domu liczy się dobry pomysł. Czasem wszystkie „przydasie” i bibeloty mogą stać się wyjątkową dekoracją, a czasem lepiej znaleźć im mniej widoczne miejsce. Wszystko zależy od Ciebie i tego o jakiej przestrzeni marzysz – artystycznym stylu boho, nowoczesnym minimalizmie czy przytulnym eklektyzmie. Podpowiedzi różnych rozwiązań znajdziesz w sklepach Castorama i na Castorama.pl.

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl